TYP İşçilerine Tam Kapanmada Ücretsiz İzin! Ödeme Yapılmayacak

İŞKUR aracılığıyla belirli süreliğine kurumlara yerleştirilen bazı TYP işçilerine tam kapanma döneminde izin verildiği ancak ücretleri ödenmediği ortaya çıktı.

TYP İşçilerine Tam Kapanmada Ücretsiz İzin! Ödeme Yapılmayacak

Türkiye İş Kurumu, Toplum Yararına Program kapsamında çok sayıda işsiz vatandaşa kamu kurumlarına belirli süreliğine çalışma fırsatı sunuyor. TYP kapsamında işe giren vatandaşlar alım yapan kurum ve iş gücü ihtiyacına göre 6 ay yada 9 ay süreyle işe yerleştiriliyorlar. 

Tam kapanma öncesinde işe giren ve çalışmaya başlayan bazı TYP personellerinin ise tam kapanma sürecinde izinli sayıldığı ve ücretleri ödenmediği öğrenildi. Sözcü'de yer alan haberin ayrıntıları şu şekilde;

TYP PERSONELLERİ TAM KAPANMADA İZİNLİ SAYILMIŞ, ÜCRETLERİ ÖDENMEMİŞ

İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirilen TYP personel alımları kapsamında istihdam edilen vatandaşlar için Tokat Valiliğinden İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bir yazı gönderildi. Valilik yazısında TYP ile işe alınan işçilere ücret ödenmeyeceği bildirildi. 

Tam Kapanmada İşe Gelmeyecekler

Tokat Valiliği'nin  İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderdiği yazıda TYP personellerine ücret ödenmemesi nedeni olarak işe gelmeyecek olmaları gösterildi. 

Yılda sadece 6 ay yada 9 ay çalışabilen personellere ücret ödenmemesine ilişkin açıklamada Tokat Valiliği “Ayrıca eğitim kurumlarında TYP kapsamında görev yapmakta iken, korona virüs salgını nedeni ile Tokat İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı kurumlarda (hastane, acil sağlık hizmetleri, diş sağlığı merkezi, ruh hastalıkları hastanesi, vb.) görevlendirilen katılımcılar haricinde hiç bir personel de eğitim kurumlarında göreve gelmeyecektir. İlgililere ücret ödenmeyecektir” açıklamasında bulundu. 

Sözcü'de Paylaşılan Valilik Yazısı

Tüm TYP'lilere Ücretsiz İzin Mesajı Gittiği Öne Sürüldü

Ayrıca haberde; Toplum Yararına Program kapsamında çalışmakta olan ancak tam kapanma sürecine giren çalışanlara, İŞKUR'dan mesaj gönderildiği ve ücretsiz izinli sayıldıkları ifade edildi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@