TSK Kara Hava Kuvvetleri Askeri Personeli Atama, Tayin Sonuçları Belli Oldu

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı askeri atama, tayin ve yer değiştirme sonuçları belli oldu.

TSK Kara Hava Kuvvetleri Askeri Personeli Atama, Tayin Sonuçları Belli Oldu

Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı TSK bünyesinde, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda görev yapan askeri personellerin atama, tayin ve yer değiştirme sonuçları açıklandı. MSB tarafından yürülen işlemlerin tamamlanmasının hemen ardından askeri personellerin yeni görev yerleri belli oldu. 

TSK HAVA VE KARA KUVVETLERİ ASKERİ PERSONEL ATAMA TAYİN YER DEĞİŞTİRME SONUÇLARI BELLİ OLDU

Çok sayıda askeri personel uzun zamandır merakla beklediği atama sonuçları merak ediyordu. 

Geçtiğimiz aylarda başvuruları alınan tayin,, yer değiştirme sonuçları için beklemede olan personeller için nihai karar açıklandı. Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri askeri personellerin yer değişikliği taleplerini değerlendirdi. Personellerin taleplerine göre yeni atamalar gerçekleştirildi.

Bu kapsamda hem Hava Kuvvetleri Komutanlığı hemde Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevli personeller yeni görev yerlerini öğrenebilecekler. 

Atama Sonuç Ekranı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı gröevli askeri personeller yeni ilan edilen atama sonuçlarına kendi portalları üzerinden erişim sağlayabilecekler. TSK sisteminden kendi portallarına giriş yapacak askeri personeller sorgulama ekranı üzerinden yeni görev yerlerini öğrenecekler. 

ATAMA SONRASI İŞLEMLER

Tayin talebi sonrasında ataması gerçekleştirilen askeri personeller, bundan sonraki süreçte yeni görev yerlerinde, göreve başlayacaklar. 

Milli Savunma Bakanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı askeri personelleri için önümüzdeki günlerde sürece dair takvimi yayınlayacak. 

Kamu Gündemi olarak ataması yapılan tüm askeri personellerimize görev yerlerinin hayırlı olmasını diliyoruz. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@