TİS Görüşmelerinden Sonuç Çıkmayınca Kadıköy Belediyesi'nde İşçiler Greve Başladı!

Kadıköy Belediyesi bünyesinde çalışan işçiler gerçekleştirilen Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde bir sonuca varılamayınca greve çıktılar. TİS'te anlaşılaması üzerine Kadıköy Belediye'sinde 2300 işçinin greve başladığı bildirildi.

TİS Görüşmelerinden Sonuç Çıkmayınca Kadıköy Belediyesi'nde İşçiler Greve Başladı!

Kadıköy Belediyesi'nde çalışan işçiler TİS görüşmelerinde şu ana kadar belediye ile sendika arasında anlaşma sağlanamaması üzerine greve çıktılar. Alınan grev kararı kapsamında 2300 işçinin greve başladığı belirtildi.

KADIKÖY BELEDİYESİ'NDE GREV BAŞLADI!

DİSK'e bağlı olan Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 1 No'lu Şube ile kadıköy Belediyesi arasında bir süredir TİS görüşmeleri yapılıyordu. Ancak bu görüşmelerden herhangi bir anlaşma çıkmadı. TİS taslağında Kadıköy Belediyesi'ne bildirilen işçilerin istekleri kabul görmeyince grev kaçınılmaz hale geldi.

MASADA ÇÖZÜM YOLLARI TIKANDI!

Kadıköy Belediyesi önünde açıklama yapan Genel-İş Anadolu Yakası 1 No'lu Şube Başkanı Ahmet Arıkan, “Biz sendika olarak hiçbir zaman kapı arkalarından anlaşma yapmadık. TİS görüşmelerini işçilerle beraber yürüttük. Yine işçilerle beraber bu görüşmelere devam ediyoruz. Masada çözüm için yollar tıkandı ve biz de greve çıkmış bulunuyoruz.” dedi.

HAKLI MÜCADELEMİZ ENGELLENMEK İSTENİYOR!

Greve başladıklarında Sosyal Demokrat Kamu İşverenleri Sendikası'nın tüm belediyelerde TİS görüşmelerini durdurduğuna dikkat çeken Ahmet Arıkan, “Tüm Türkiye'de CHP'nin örgütlü olduğu belediyelerde TİS görüşmeleri durduruldu. Bizim burada haklı mücadelemizi engellemek istiyorlar. Biz burada sadece kadıköy belediyesi'nin işçileri için hareket etmiyoruz. Tüm belediye işçilerine örnek olacak bir tavır ortaya koyuyoruz. Günün sonunda işçilerin kazançlı çıkacağını herkes görecek.” ifadelerini kullandı.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@