Tarım Ve Orman Bakanlığı KPSS-2020/7 Yerleştirme Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı'nın KPSS-2020/7 tercih kılavuzunda yer alan sözleşmeli pozisyonlara mahkeme kararı gereği yapılan yeni yerleştirme sonuçları açıklandı.

Tarım Ve Orman Bakanlığı KPSS-2020/7 Yerleştirme Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı!

ÖSYM Başkanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın KPSS – 2020/7 yerleştirme sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

KPSS-2020/7 YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Danıştay 2. Dairesi tarafından 6 Ekim 2020 tarihindealınan kararda Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasları'ın Geçici 19. Maddesi ile yürürlükte olan hükümle ilgili tarihte kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların tercih yapmalarının engellendiği gerekçesiyle KPSS 2020/7 tercih kılavuzu hükmünün yürütmesi durdurulmuştu.

KPSS-2020/7 tercih kılavuzunda kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan adaylar 15 Mayıs ile28 Mayıs tarihleri arasında tercih yapamamışlardı. Bu adayların tercihleri Danıştay'ın verdiği karar gereği 21 Ocak ile 27 Ocak tarihleri arasında yapıldı. Gerçekleştirilen bu tercih işlemlerinin sonuçları bugün ÖSYM tarafından açıklandı.

ÖSYM'DEN BİLGİLENDİRME

ÖSYM tarafından verilen bilgilere göre tercih işlemleri Tarım ve Orman Bakanlığı'nın görüşleri doğrultusunda yapıldı. Yapılan bilgilendirmeye göre bir önceki tercihlerde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ataması yapılanların atamalarının korunduğundan onların tercih yapmadıkları açıklandı. Ayrıca 15-28 Mayıs tarihleri arasında tercih yapanlardan yeniden tercih alınmadığı bildirildi. 21 Ocak – 27 Ocak tarihleri arasında tercih yapan adaylardan 9 Mayıs 2020 itibariylebir kamu kurumunda görev yapmadığı Bakanlık tarafından tespit edilenlerin tercihlerinin yerleştirme işlemlerine dahil edilmediği açıklandı. 28 Mayıs 2020 tarihi itibariyle tercih ettiği sözleşmeli pozisyonların gerektirdiği alan ve programdan mezun olan adayların tercihlerinin değerlendirmeye alındığı duyuruldu.

YERLEŞTİRME SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

ÖSYM KPSS-2020/7 yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Yayınlanan tercih kılavuzuna istinaden tercih işlemlerini yapan adaylar ÖSYM'nin sınav sonucu açıklama sitesi olan https://sonuc.osym.gov.tr üzerinden yerleştirme sonuçlarını öğrenebiliyorlar. Adaylar yerleştirme sonuçlarını TC kimlik numaralarını ve aday şifrelerini sisteme girerek öğrenebilecekler.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@