Sağlık Bakanlığı'ndan 99. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası İlanı

Sağlık Bakanlığı gerekli koşulları sağlayan uzman tabiplerin Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü işlemlerine ve 99. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası’na dair detayları açıkladı.

Sağlık Bakanlığı'ndan 99. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası İlanı

Sağlık Bakanlığı resmi sitesinden tıp fakültelerinden mezun olan doktorlardan tıp diploması ile uzmanlık eğitimini tamamlayan uzman tabiplerden uzmanlık belgesi düzenlenmesi için gerekli işlemleri açıkladı. Söz konusu adayların hangi tarihe kadar nereye, nasıl başvuruda bulunacağını açıklayan Sağlık Bakanlığı'nın duyuru detayları şu şekilde;

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN KURA İLANI

Bakanlık yayımladığı duyurusunda adayların 27 Mayıs tarihine kadar evrak teslimi yapmaları gerektiğini duyurdu. Tıp fakültelerinden mezun olan doktorlardan tıp diploması ile uzmanlık eğitimini tamamlayan uzman tabiplerden uzmanlık belgesi düzenlenmesi için evrak teslim işlemleri Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü üzerinden yapılacak. 

Kuraya Katılacak Olanlar

İlan edilen duyuruda ayrıca kuraya katılmak isteyecek olanlara dair "Devlet Hizmeti Yükümlüsü olarak atanıp görevine hiç başlamayanlar ile hizmet süresi bitmeden görevinden istifa eden veya müstafi olarak ayrılan tabip ya da uzman tabiplerden 98. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kurasına girmek isteyenler; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 63. ve 97. maddelerinde açıklanan engel halleri bulunmayanlar en geç 27/05/2021 tarihi saat 18:00’e  kadar kuraya girmek istediğini belirtir bir dilekçe ile başvurabilirler." açıklaması yer aldı. 

ADAYLARA UYARI

Sağlık Bakanlığı duyurusunda ayrıca evrakların elden teslimi yada kargo ile ulaştırılması durumunda 27 Mayıs saat 18.00'e kadar işlemlerin tamamlanması gerektiği ilan edildi. Adaylar bu tarihe kadar Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı 6001 Cad. No:9  06800 Çankaya /ANKARA  adresin evrrak teslimi yapacaklar. Kargo yada posta yoluyla gönderilecek evraklar Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne hitaben gönderilecek. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@