Sağlık Bakanlığı 65 - 72 Yaş Yeniden Atama Kurası Yayımlandı 2021

Sağlık Bakanlığı'nın 65 72 yaş atama duyurusu yayımlandı. Duyuru metninde atama işlemlerinin ne zaman ve hangi şartlarda olup olamadığı ilan edildi.

Sağlık Bakanlığı 65 - 72 Yaş Yeniden Atama Kurası Yayımlandı 2021

Sağlık Bakanlığı 65 yaşından büyük olan ve 72 yaşından küçük olan tabiplerin atamalarına ilişkin duyuruyu yayımladı. 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu’nun Ek 1 inci maddesine göre yapılacak olan atamalara ilişkin bakanlık adayların neler yapacaklarını açıkladı. 

SAĞLIK BAKANLIĞI 65 - 72 YAŞ ATAMA DUYURUSU

İlgili hüküm hükümde n uzman tabip, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman, tabip, diş tabibi ve eczacı kadro ve pozisyonlarına açıktan atamalar yapılacak. Atamalar mevzuatta yer alan işlemlerin tamamlanmasının ardından atamalar Sağlık Bakanlığınca sınavsız ve kura ile yapılır.

Atama İşlemleri Nasıl Yapılacak?

Sağlık Bakanlığı yayımladığı duyurusunda atamaların hangi usul ile yapılacağına ilişkin "2017/19 sayılı Genelge doğrultusunda, 65-72 yaş arasında olup daha önce Sağlık Bakanlığı veya bağlı kuruluşlarında çalışmış olan tabip ve uzman tabiplerin yeniden istihdamının sağlanmasına yönelik olarak yapılacak yerleştirme işlemleri, ilan edilen takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacaktır." açıklamasında bulundu. 

Başvuru Şartları

Yeniden atama ilanı ile göreve 65 yaşından büyük, 72 yaşından küçük tabip ve uzman tabibler başvuru yapabilecek. 

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları sağlamaları gerekiyor. 

65 yaşını doldurmuş olması nedeniyle resen emekli edilerek sözleşmeli aile hekimi olarak görevine devam eden tabip ve uzman tabipler bu kuraya başvurabileceklerdir.

Atama Duyurusu ve Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ

ATAMA İŞLEMLERİ TAKVİMİ

Sağlık Bakanlığı atama işlemlerine ilişkin yayımladığı takvimde, atamalar için başvuruların 27 Nisan ile 4 Mayıs tarihleri arasında yapılacağını duyurdu. Atamalar e-Devlet şifresi ile PBS üzerinden yapılacak. Başvuruda bulunan adayların atama sonuçları 17 Mayıs tarihinde ilan edilecek. Sonuçlara itiraz edecekler için başvurular 17 - 18 Mayıs tarihlerinde alınacak itiraz sonuçları 21 Mayıs tarihinde duyurulacak. Son olarak ise 24 Mayıs tarihinde kura işlemleri tamamlanacak. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@