Sağlık Bakanlığı 2021 İstifa Sonrası Yeniden Atama Kurası Duyurusu

Sağlık Bakanlığı yayımladığı duyuru ile 2021 yılı istifa sonrası yeniden atama kurası esaslarını yayımladı. Bakanlık duyurusunda atamaya başvuruda bulunacak olanlar adına başvuru esaslarını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı 2021 İstifa Sonrası Yeniden Atama Kurası Duyurusu

Sağlık Bakanlığı sitesinden yeniden atama kuralarına dair detayları açıkladı.Bakanlık ilan edilen unvanlarda çalışmış olup, çeşitli nedenlerle bu görevlerinden ayrılmış olanlar için yeniden atama kuralarında uygulanacak esasları açıkladı. 

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN YENİDEN ATAMA KURASI

Sağlık Bakanlığı yayımladığı duyurusunda adayların neler yapmaları gerektiğine ilişkin bilgi verdi. Bu çerçevede ilgili adayların başvurularını Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde ) yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapacaklarını bildirdi. Bakanlık adayların sisteme e-Devlet kanalı üzerinden erişim sağlayacaklarını belirtti. 

Başvuruda bulunan adaylar başvurularının ardından ilan edilen süre içerisinde yine PBS üzerinden başvuru formunu u elektronik ortamda doldurup tercihlerini kaydedip kesinleştirecekler. Ayrıca kesinleşen başvurularda daha sonra değişiklik yapılmayacak kesinleştirilmeyen başvurular ise değerlendirmeye alınmayacak. 

Sağlık Bakanlığı tarafından ilan edilen takvim kapsamında başvurular 27 Mayıs ile 2 Haziran tarihleri arasında yapılacak. PBS üzerinden yapılan başvurular 11 Haziran günü açıklanacak. Ardından başvurulara itiraz işlemleri 11 -14 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Kura işlemleri ise 18 Haziran cuma günü tamamlanacak. 

Kura sonrası ataması yapılan ve yerleşen adaylar ise atama işlemlerinin tamamlanması için atamaya esas belgeleri dilekçeleri ile birlikte; ilan edilen takvim çerçevesinde belirtilen adreste olacak şekilde kargo ile gönderecekler ya da elden teslim edecekler.

Bakanlık Duyurusu için TIKLAYINIZ

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@