Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan 235 Sağlık Personeli Ataması Açıklaması!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya üzerinden 235 sağlık personeli ataması hakkında gelen yoğun eleştirilere cevap verdi. Bakan Koca ilgili atamaların 2021 atamaları olmadığını söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan 235 Sağlık Personeli Ataması Açıklaması!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sağlık personeli atamalarına dair bilgilendirmede bulundu. Twitter üzerinden 235 sağlık personelinin atamasının yetersiz olduğu eleştirilerine yanıt verdi.

235 SAĞLIK PERSONELİ ATAMASI TEPKİSİ!

Sağlık Bakanlığı'nın 235 sağlık personeli ataması yapmasına dair yoğun tepkiler oluşunca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yapmak zorunda kaldı. Koronavirüs ile mücadele kapsamında binlerce sağlık personelinin alımını yapan ve 2021 yılı içinde de yine binlerce personel alımı yapacak olan Sağlık Bakanlığı için başlatılan kampanyaya Bakan Koca tepki gösterdi.

BAKAN KOCA SAĞLIK PERSONELİ ATAMASI AÇIKLAMASI YAPTI

235 sağlık personeli atamasının yetesiz olması hakkında bir mesaj paylaşan Bakan Koca, “235 sağlık personeli ataması kabul edilemez. Buna bende katılıyorum ve kabul de etmiyoruz. Çünkü 235 yeni atama sayısı değil, geçen yıl açılan ve boş kalan kadro sayısıdır. Yeni atamalarla uzaktan veya yakından alakası yoktur. Yanlış bir bilginin doğrudan hızlı bir şekilde yayılması hiç de sağlıklı değil.” dedi.

2021'DE BİNLERCE SAĞLIK PERSONELİ ATANACAK!

Sağlık Bakanlığı 2020'de boş kalan kadrolara sağık personeli alımı yapacak. Ardından ise yıl içerisinde yine sağlık personelialımları gerçekleştirilecek. Koronavirüs ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı'na ciddi sayıda kadro tahsisis yapılırken 2021 kadroları hakkında kısa bir süre içerisinde açıklama yapılacağı bildirildi.

Uygulamalarımızı yükleyerek kamu haberlerini anlık olarak takip edebilirsiniz:

Kamu Gündemi Google Play Uygulaması

Kamu Gündemi App Store Uygulaması

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@