ÖSYM, 2021 DİB MBSTS Soruları ve Cevap Anahtarını Açıkladı! Sorulara ve Cevaplara Nasıl Bakılır?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından bir son dakika açıklaması yapılarak 2021-DİB-MBSTS Temel Soru Kitapçıçığı ve Cevap Anahtarı'nın yayımlandığı duyuruldu. 2021-DİB-MBSTS Temel Soru Kitapçıçığı ve Cevap Anahtarı'na nasıl bakılır?

ÖSYM, 2021 DİB MBSTS Soruları ve Cevap Anahtarını Açıkladı! Sorulara ve Cevaplara Nasıl Bakılır?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamaya göre 10 Nisan 2021 Cumartesi günü yapılan Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı'nın (2021-DİB-MBSTS) Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarının yüzde 10'unun adayların erişimine açıldığı duyuruldu.

2021 – DİB – MBSTS SORU KİTAPÇIĞI VE CEVAP ANAHTARINA NASIL BAKILIR?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından adayların 2021-DİB-MBSTS Temel Soru Kitapçıçığı ve Cevap Anahtarı'na nasıl bakabilecekleri de duyuruldu. Buna göre adaylar 12 Nisan 2021 tarihinde saat 11:00'dan itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet sitesi üzerinden giriş yapmaları gerkiyor.

Açılan sayfada adaylar TC kimlik numaraları ile aday şifrelerini kullanarak sisteme giriş yaparlar. Ardından ise açılan sayfada 2021-DİB-MBSTS Temel Soru Kitapçıçığı ve Cevap Anahtarı'nın yüzde 10'luk kısmına erişebilirler. ÖSYM tarafından yapılan bilgilendirmeye göre adaylar 10 gün boyunca 2021-DİB-MBSTS Temel Soru Kitapçıçığı ve Cevap Anahtarı'na bakabilecekler.

2021 - DİB - MBSTS TEMEL SORU KİTAPÇIĞI VE CEVAP ANAHTARI İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM'DEN UYARI

ÖSYM tarafından 2021-DİB-MBSTS Temel Soru Kitapçıçığı ve Cevap Anahtarı için bir de uyarı yapıldı. Soruların Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olduğu hatırlatılarak telif haklarının ÖSYM'de bulunduğu bildirildi. Bu nedenle soruların ÖSYM'nin yazılı izni olmadıkça hiçbir şekilde çoğaltılamayacağı, dağıtılamayacağı ve yayınlanamayacağı bildirildi.

2021 – DİB – MBSTS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

2021 – DİB – MBSTS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair henüz resmi bir bilgilendirme yapılmadı. Sonuçlar açıklanır açıklanmaz sitemizden duyurulacaktır.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@