ÖSYM, 2020 KPSS DHBT Soru Ve Cevaplarını Erişime Açtığını Duyurdu! Soru Kitapçıklarına Ve Cevap Anahtarlarına Nasıl Bakılır?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından bir son dakika duyurusu yapıldı. Buna göre 2020 KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları yayımlandı. 2020 KPSS DHBT sorularına ve cevaplarına nasıl bakılır?

ÖSYM, 2020 KPSS DHBT Soru Ve Cevaplarını Erişime Açtığını Duyurdu! Soru Kitapçıklarına Ve Cevap Anahtarlarına Nasıl Bakılır?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Bu açıklamaya göre 11 Nisan 2021 Pazar günü yapılan 2020 Kamu Personel Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) sınavının temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarının yüzde 10'luk kısmı adayların erişimine açıldı. Sınava katılan adaylar sınavdaki soruları ve cevap anahtarlarının yüzde 10'lık kısmını ÖSYM'nin sistemini kullanarak görebilecekler.

2020 KPSS DHBT SORU KİTAPÇIKLARI VECEVAP ANAHTARLARINA NASIL BAKILIR?

ÖSYM tarafından bir bilgilendirme yapılarak adaylarının 2020 KPSS DHBT soru kitapçıklarına ve cevap anahtarlarına nasıl erişebilecekleri hakkında bilgi verildi. Buna göre adayların öcelikle https://ais.osym.gov.tr isimli internet sitesine gitmeleri gerekiyor. Bu site üzerinden TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile sisteme giren adaylar 2020 KPSS DHBT soru kitapçıklarına ve cevap anahtarlarına 10 gün süreyle erişebilecekler.

2020 KPSS DHBT SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

ÖSYM'DEN UYARI!

ÖSYM tarafından bir başka bilgilendirmede de bulunularak 2020 KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) sınavında sorulan soruların Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında değerlendirildiğini ve eser niteliğinde oldukları için ÖSYM'nin yazılı izni olmadan çoğaltılamayacağını, yayınlanamayacağını ve dağıtılamayacağını duyurdu.

2020 KPSS DHBT SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

ÖSYM tarafından yapılan 2020 KPSS DHBT sınav somuçlarının ne zaman açıklanacağına dair oldukça büyük bir merak yaşanıyor. ÖSYM'den sonuç açıklanmasına dair resmi bir açıklama yapılmadı. Sonuçların açıklanmasına dair planlama ile alakalı kısa bir süre içerisinde resmi bilgilendirme yapılması bekleniyor.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@