Orman Genel Müdürlüğü Rotasyon Uygulaması Ek İlanı Yayımlandı! Zorunlu Yer Değiştirmeye Tabi Personellerin Tercih Süreleri Uzatıldı!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüşen Toç Bir-Sen'in talebi doğrultusunda Orman Genel Müdürlüğü'ndeki rotasyon uygulamasına yönelik 2021 Yılı Zorunlu Yer Değiştirmeye Tabi Personel Tercihlerine dair ilanda yenileme yapıldı.

Orman Genel Müdürlüğü Rotasyon Uygulaması Ek İlanı Yayımlandı! Zorunlu Yer Değiştirmeye Tabi Personellerin Tercih Süreleri Uzatıldı!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Toç Bir-Sen arasında dün yapılan görüşmeden Orman Genel Müdürlüğü personellerine yönelik iyi bir haber geldi. Personellerin rotasyon uygulamasına yönelik talepleri doğrultusunda yapılması gereken değişiklik adımı resmen atıldı.

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ROTASYON UYGULAMASI HAKKINDA YENİ DÜZENLEME!

Orman Genel Müdürlüğü'ndeki rotasyon uygulamasına ilişkin düzenleme isteği üzerine 2021 Yılı Zorunlu Yer Değiştirmeye Tabi Personel Tercihlerine ilişkin ilan yenilendi. Konuya dair Toç Bir-Sen bir açıklama yaparak üyelerini bilgilendirdi.

TALEPLER KABUL GÖRDÜ!

Toç Bir-Sen'den yapılan açıklamada, “Genel Başkanımız Hüseyin Öztürk üyelerimizin talepleri doğrultusunda Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey ile görüşmeler gerçekleştirmiştir. Hazırlamış olduğumuz rapor kendilerine sunulmuş rotasyon uygulamasının pandemi nedeniyle meydana gelebilecek sorunlar dikkate alınarak düzenlenmesi iletilmiştir. Bu görüşmede zorunlu atamaya tabi personelin mağdur edilmeyecek şekilde yeni bir ilanla tercih işlemleri için tanınan sürenin uzatılması gerektiği de ifade edilmiştir.” denildi.

İSTEĞE BAĞLI TALEPLER DİKKATE ALINMAYACAK!

Orman Genel Müdürlüğü yapılan bu görüşmeler üzerine bugün ek ilan yayımladı. Zorunlu Yer Değiştirmeye Tabi Personelin 2021/1 Tayin Dönemi İlanına Dair Değişiklik Hakkında Ek İlan yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yayımlanan ilanda yalnızca zorunlu yer değiştirmeye tabi olan personellerin iş ve işlemlerinin yapılacağı, isteğe bağlı taleplerin bu konuda dikkate alınmayacağı belirtildi.

19 ŞUBAT'A KADAR TERCİH İŞLEMİ YAPILABİLECEK!

Yayımlanan ek ilanda alınan yeni karara göre Orman Genel Müdürlüğü personelleri içerisinde zorunlu yer değiştirme kapsamında tercih yapacakların tercih işlemlerini 11 Şubat ile 19 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirecekleri bildirildi.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@