Okul Yöneticilerinin Ek Ders Ücretleri Tam Kapanma Sürecinde Ödenecek

Milli Eğitim Bakanlığı alınan tam kapanma kararları kapsamında uzaktan görev alacak okul yöneticilerine ek ders ücretlerinin ödeneceğini duyurdu.

Okul Yöneticilerinin Ek Ders Ücretleri Tam Kapanma Sürecinde Ödenecek

Tam kapanma sürecinde merak edilen kararlardan bir tanesi de okul yöneticilerine ödenecek olan ek ders ücretleriydi. 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen bir yazıda, yöneticilerin ek ders ücretlerine ilişkin karar açıklandı. Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında uzaktan çalışmak zorunda kalan yöneticiler bu süreçte ek ders ücreti de alacaklar. İşte bakanlığın kararı. 

OKUL YÖNETİCİLERİ İÇİN EK DERS KARARI

29 Nisan tarihinde başlayacak ve 17 Mayıs tarihine kadar devam edecek tam kapanma sürecinde, Milli Eğitim Bakanlığı İl Milli Eğitim Müdürlüklerine bir yazı gönderdi.

81 İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilen yazıda, tam kapanma sürecinde çalışma sistemine dair eğitim öğretim faaliyetlerinin uzaktan eğitim yoluyla yürütülmesi ve bu süreçte yönetici ile öğretmenlerin okulda bulunmamalarının öngörüldüğü bildirildi. 

Tam kapanma sürecinin neden olacağı kısıtlamalar nedeniyle eğitim kurumu yöneticilerinin acil ve zorunlu durumlar haricinde görev yerlerine gidemeyecekleri de vurgulandı. 

Okul yöneticilerinin kendi sorumluluklarında olan görevlerini uzaktan çalışma yöntemi ile tamamlanacağının bildirildiği yazıda Milli Eğitim Bakanlığı ayrıca bu görevleri karşılığında ilgili mevzuat çerçevesinde kendileri için öngörülen ders niteliğinde yönetim görevi karşılığı ek ders ücretinin ödeneceğini açıkladı. 

Alınan karar ile okul yöneticileri 29 Nisan 17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirecekleri uzaktan çalışma ile ek ders ücretlerini alabilecekler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@