Öğretmenlere Koronavirüs Aşısı! Ziya Selçuk Son Kararı Duyurdu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğretmenlere aşı vurulması konusunda yeni açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk alınan son kararı öğretmenlerle paylaştı.

Öğretmenlere Koronavirüs Aşısı! Ziya Selçuk Son Kararı Duyurdu

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin aşılanması konusunda yeni bir adım attı. Sağlık Bakanlığı'nın son kararı ile bir kısım öğretmen daha aşı listesine eklendi. Bu sayede aşılanan öğretmen sayısı artırılmış oldu. Hedef ise öğretmenlerin tamamınınn kısa sürede aşılanması. 

ÖĞRETMENLERE KORONAVİRÜS AŞISI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından yapmış olduğu bir paylaşım ile 40 yaş üzeri öğretmenlerin aşılanması konusunda önemli bir gelişme yaşandığını bildirdi. 

Twitter'dan bir paylaşımda bulunarak aşı konusuna ilişkin öğretmenlere bilgi veren Ziya Selçuk, çğreymenler ve eğitim çalışanları için öncelik aşı uygulamasının hızla sürdüğünü vurguladı. Bakan Selçuk açıklamasında 40 yaş üzerinde olan 57 bin öğretmen için randevuların açıldığını bildirdi. Bu kapsamda son rakam hakkında da bilgi veren Selçuk toplam 813 bin 400 öğretmen ve personelin aşılandığını ifade etti. 

Ziya Selçuk'un Aşı Açıklaması

Ziya Selçuk paylaşımında " Öğretmenlerimiz ve eğitim çalışanlarımız için öncelikli aşı uygulaması hızla devam ediyor. 40 yaş üstü 57 bin mesai arkadaşımızın daha randevularının açılmasıyla 813.400 öğretmen ve eğitim çalışanımız için aşı olma imkânı sağlanmış oldu. Sağlıkla kavuşmak dileğiyle..." ifadelerine yer verdi. 

Öğretmenler geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden yapmış oldukları bir çalışma ile aşılamada öncelik talep etmişler ve tüm öğretmenlerin en kısa sürede aşılanmasını istemişlerdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@