Öğretmenlere İzin Belgesi Uyarısı! Şehir Dışında Olup Görev Yerine Dönecekler Dikkat

Tam kapanma sürecinde şehir dışına çıkan öğretmenler 17 Mayıs'ta görev yerlerine dönerken izin belgesi almaları gerekiyor. Talip Geylan öğretmenleri izin belgesi konusunda uyardı.

Öğretmenlere İzin Belgesi Uyarısı! Şehir Dışında Olup Görev Yerine Dönecekler Dikkat

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci öncesinde ve içerisinde çok sayıda öğretmen görev yerlerinden uzağa şehir dışına çıkmışlardı. 

Şehir dışına çıkan öğretmenler için süreç 17 Mayıs tarihinde sona erecek. Öğretmenlerin önümüzdeki günlerde görev yerlerine dönmeleri gerekiyor. Görev yerine dönecek öğretmenler için ise izin belgesi uyarısı geldi. 

ÖĞRETMENLERE İZİN BELGESİ HATIRLATMASI

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı ve ürkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Talip Geylan öğretmenlere izin belgeleri almaları konusunda uyarıda bulundu. 

Kendisine ait kişisel sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Talip Geylan şehirdışından dönecek öğretmenlerin neler yapması gerektiğini hatırlattı. Herhangi bir cezai işlem olmaması için izin belgesi alınması gerektiğini ifade eden Talip Geylan İçişleri Bakanlığı'na da çağrıda bulundu. 

Talip Geylan'ın Twitter Paylaşımı

Talip Geylan öğretmenlerin izin belgesi almasına gerektiğina dair Twitter'dan yapmış olduğu paylaşımında, "17 günlük sokağa çıkma yasağı öncesinde şehir dışına çıkan bir kısım öğretmenlerimizin 17 Mayıs’ta görev yerlerine dönebilmeleri için seyehat izin belgesi düzenlenmesi gereklidir." ifadelerine yer verdi. 

Geylan paylaşımının sonunda hem Milli Eğitim Bakanlığı'nın hemde İçişleri Bakanlığı'nın bu konuda adım atmaları gerektiğini ifade etti. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@