Memur Sen Başkanı Ali Yalçın: Bayram İkramiyeleri 1500 TL Olsun Kamu Personellerine de Verilsin

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın dini bayramlarda ödenen bayram ikramiyelerinin kapsamının ve miktarının artırılmasını talep etti. İkramiyelerin 1500 TL olmasını isteyen Ali Yalçın, kamuda çalışanlara da bayram ikramiyesi verilmesi gerektiğini söyledi.

Memur Sen Başkanı Ali Yalçın: Bayram İkramiyeleri 1500 TL Olsun Kamu Personellerine de Verilsin

Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesinde emekli vatandaşlara yapılan bayram ikramiyelerine dair Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan açıklama geldi. Ali Yalçın yapılan ödemelerde tutarın güncellenmesini talep ettiği açıklamalarında ayrıca ödeme yapılan alanın kapsamının genişletilmesi gerektiğini söyledi. İndependent Türkçeye açıklamalarda bulunan Ali Yalçın'ın konuşmasının satır başları. 

EMEKLİ İKRAMİYELERİ 1500 TL OLSUN

Ali Yalçın konuşmasının başında 2018 yılından itibaren 1000 TL olarak ödenen emekli ikramiyelerinin neden artırılması gerektiğine dair görüşlerini paylaştı. Ekonomide dalgalanmalar yaşandığını ifade eden Yalçın, başta gıda fiyatları olmak üzere çok sayıda temel üründe fiyat artışlarının olduğunu söyledi.

1000 TL'lik rakamın 3 yıldır ödendiğini ifade eden Yalçın fiyatlarda, faiz oranlarında, vergi tutarlarında artış olduğunu vurguladı. Konuşmasının devamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kısa süre önce yapmış olduğu ikramiye açıklamasına değinen Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ödenmesini istediği rakamı 1500 TL olarak açıkladı.

“Başlangıcından itibaren enflasyon oranı üzerinden artış yapılsaydı en az %40 civarında bir artış gerekiyor. Bir de üç yıllık süreçte yapılmayan artışın telafisi olmalı. Bayram İkramiyesi 1500₺ olarak belirlenip hesaplara aktarılmalıdır”

MEMURLARA DA BAYRAM İKRAMİYESİ ÖDENSİN

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın konuşmasının devamında ayrıca bayram ikramiyelerinin kamu görevlilerine de ödenmesini istedi. Memur Sen olarak ilk toplu sözleşmeden itibaren teklif verdiklerini ifade eden Yalçın “Teklifimiz, emekliler yönüyle hayata geçirilirken görevdeki kamu görevlilerinin ayrı tutulmasını yanlış bulduğumuzu sürekli ifade ettik. Doğru karara eksik kapsam yakışmadığını dair kanaatimiz aynen devam ediyor. Bu ayırım kesinlikle sona ermeli ve ikramiye kamu görevlilerine de verilmeli." dedi.

Ali Yalçın açıklamasının sonunda ayrıca aile yardımında emeklilerin yaşadıkları mağduriyetin de giderilmesi gerektiğini söyledi. 

Yorumlar (2)
Serdar 3 hafta önce
Acaba emekli memur olmayan ne yapacak o zaman inşaatta çalışan güneşte çalışarak bunlar ne yapacak bular Vatandaş değil mi devlet dairesinde otur bide bayram ikramiye si yazık
Ferdi 3 hafta önce
Kamu persenoli olarak cok yanlis bi dusunce herkesi hazira alistirdiniz garibani dusunun memur rahat zaten

Gelişmelerden Haberdar Olun

@