Lise Mezunu Subay Ve Astsubay Adayı Öğrenci Alımı Yapılıyor! Sınav Başvuruları Devam Ediyor!

2021 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Aday Belirleme Sınavı için başvuru işlemleri devam ediyor. Bu sınav ile lise mezunu adaylar subay ve astsubay adayı askeri öğrenci olabilecekler.

Lise Mezunu Subay Ve Astsubay Adayı Öğrenci Alımı Yapılıyor! Sınav Başvuruları Devam Ediyor!

Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde eğitime alınacak olan subay ve astsubay adaylarının belirlenmesi için MSÜ Askeri Aday Belirleme Sınavı yapılacak. Bu sınavın organizasyonu Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yürütülecek.

MSÜ ASKERİ ADAY BELİRLEME SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

MSÜ Askeri Aday Belirleme Sınavı 4 Nisan 2021 tarihinde gerçekleşecek. Subay ve astsubay adayı olarak Milli Savunma Üniversitesi'nde eğitime alınacak olan adaylar bu eğitimi başarı ile tamamladıkları zaman göreve başlatılacaklar.

ÖSYM tarafından yapılan duyuruya göre başvuru işlemlerini yapan subay ve astsubay adayları pandemi nedeniyle HES kodlarını da sisteme girmek zorunda olacaklar. Bu konuda uyarıda bulunan ÖSYM başvurulara ilişkin detaylı bir açıklama yaptı.

BAŞVURULLAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

MSÜ Askeri Aday Belirleme Sınavı için başvuru yapmak isteyenler başvuru işlemlerini ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden 27 Ocak 2021'den itibaren yapabiliyorlar. Bu başvurularda öğrenciler HES kodlarını da bildiriyorlar. Başvurularını ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığı ile yapacak olanlar da HES kodlarını sisteme girerek bu işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

MSÜ'ye başvuracak adaylardan YKS'ye de başvurma şartı aranması nedeniyle bu öğrenciler için YKS başvuruları da başladı. ÖSYM'nin bu konuda yayınladığı duyuruda, “2021-MSÜ'ye başvuran adayların, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları 2. seçim Aşamalarına katılabilmeleri için 2021 YKS'ye katılmaları gerekiyor. Harp Okulları için 2021 YKS 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile 2021 YKJS 2. Oturumu olan Alan Yeterlilik Testlerine (AYT) girmeleri gerekmektedir. Ayrıca Astsubay Meslek Yüksekokulları ,çin 2021 YKS 1.Oturumu Temel Yeterlilik Testine girmeleri şarttır.” denildi.

2021 YKS BAŞVURULARI NE ZAMAN, NASIL YAPILACAK?

2021 YKS başvurusu yapmak isteyen adaylar başvurularını 2 Mart 2021 tarihine kadar yapabilecekler. Bu başvuru işlemleri ÖSYM'nin resmi internet sitesi veya resmi mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirilebilecekler. HES kodu zorunluluğu bulunan bu başvuru işlemlerinde adayların kod bilgilendirmesi yapması gerekmektedir.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@