Lise Mezunu Mübaşir Maaşı Ne Kadar? Temmuz 2021 Aylık Maaş Tablosu

Adalet Bakanlığı bünyesinde görev alan kadrolardan bir tanesi de mübaşir. Binlerce mübaşir Türkiye genelinde bakanlık birimlerinde görev alırken bir o kadar aday da mübaşir olmanın hayalini kuruyor. Peki Adalet Bakanlığı'nda çalışan mübaşirler ne kadar maaş alıyorlar? İşte güncel maaş tablosu.

Lise Mezunu Mübaşir Maaşı Ne Kadar? Temmuz 2021 Aylık Maaş Tablosu

Kamu kurumları arasında personel kadrosuyla dikkat çeken Adalet Bakanlığı her yıl yayımladığı memur alım ilanları ile kadrosunu güçlendiriyor. Adalet Bakanlığı'nda memur olmanın hayalini kuranlar için ise bakanlığın sağladığı mali olanakları merak ediyorlar. 

ADALET BAKANLIĞI MÜBAŞİR KADROSU

Adalet Bakanlığı bünyesinde mübaşirler Adaliyelerde görev alırlar. Yargı sisteminde yürütülen davalarda yer alan mübaşirler mahkemelerde görev alılarlar Genel olarak adliye bünyesinde ve mahkemede çalışan mübaşirler memur pozisyonunda çalışırlar. 

En az lise mezunu adayların başvuru yapabildiği mübaşir alımlarında bölüm şartı yoktur. Adayların en az lise düzeyi mezun olması önlisans ve lisans mezunları da başvuru yapabailir, mübaşir olmak için yeterlidir. Adalet Bakanlığı mübaşir alımlarında adayalrdan ek ve özel koşullar talep etmez. Adayların öğrenim şartını sağlaması ardından KPSS puan sıralamasında mülakat sürecine kalması ve mülakat sürecinde başarılı olması yeterlidir. 

Mülakat sürecinin ardından göreve başlayan mübaşirler öğrenim durumuna göre maaş alırlar. Maaşlar çeşitli etmenlere göre (aile yardımı vb) değişebilir. Ancak ortalama alınan maaş bellidir. 

SON ZAMMIN ARDINDAN

Kamu personellerinin maaşlarına yapılan zamlar ile birlikte mübaşir maaşları da yükseldi. Son olarak Ocak 2021 döneminde maaşlarına zam alan mübaşirler Ocak 2021 ile Temmuz 2021 döneminde aynı maaşla çalışacaklar. Maaşlar 2021 Temmuz ayında yeniden zamlanacak ve mübaşirler Temmuz 2021 ile Ocak 2022 arasında açıklanacak o maaş ile görev alacaklar. 

2021 yılı iilk altı aylık dönem için mübaşir maaşları 4 bin 616 TL seviyesinde yer alıyor. Eğitim düzeyi, ek ödemelerle maaş artabiliyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@