Kendisini Uyaran Hakime Mesai Saatleri İçinde Uyarın Dedi! Başka Yere Sürüldü

Tatil gününde hakim tarafından uyarılan zabıt katibi vermiş olduğu yanıt yüzünden 6 ay boyunca başka bir adliyeye sürüldü. Zabıt Katibi yaşananları kendi sosyal medya hesabında paylaştı.

Kendisini Uyaran Hakime Mesai Saatleri İçinde Uyarın Dedi! Başka Yere Sürüldü

İzmir Adliyesinde yaşanan bir olayda hakim ile zabıt katibi karşı karşıya geldi. Zabıt katibinin işiyle ilgili bir durumu Whatsapp üzerinden ileten hakim gelen yanıtı beğenmedi ve uslüp uyarısında bulundu. Daha sonra ise söz konusu zabıt katibi 6 aylığına başka bir adliyeye gönderildi. 

MESAİ SAATLERİ İÇİNDE UYARIN YANITINI VERDİ

İzmir Adliyesi'nde görevli bir hakim, gerekçeli kararlarda yapılan usul eksikliği nedeniyle WhatsApp'tan gönderdiği mesajla zabıt katibini uyardı.

Mesaj yoluyla kendisine gelen uyarıya zabıt katibi ise içinde bulunduğu durumu anlatarak yanıt verdi. Hakimin uyarısına zabıt katibi mesaj yoluyla "Çocuğumu covid testine getirdim, siz tatilde bile beni tekit ediyorsunuz. Neden bunu yapıyorsunuz anlamıyorum" yanıtını verdi.

Hakim kendisine gelen bu yanıta ise uslüp uyarısında bulundu. Gelen yanıtı beğenmeyen hakim bu defa zabıt katibine "Çocuğunuzun hasta olduğunu bilemem, sizi tekit etmiyorum, yaptığımız hataları tekrar yapmayalım diye yazıyorum. Benimle bu üslupla konuşmayın, amiriniz olarak sizi uyarıyorum." yanıtını verdi.

Hakimden gelen yanıta zabıt katibi bu defa da mesai saatleri içinde uyarın diye mesaj gönderdi. Zabıt katibi mesajında tam olarak şu ifadeleri kullandı. "O zaman şöyle yapalım hakime hanım, beni uyaracaksınız mesai saatlerinde uyarın olur mu?" 

6 AYLIĞINA GÖREV YERİ DEĞİŞTİ

Yaşanan konuşmanın ardından ise zabıt katibinin 6 aylığına görev yeri değiştirildi. 

Kendisine saygısızlık yapıldığını iddia eden hakim zabıt katibi hakkında tutanak tutturdu. Komisyon Başkanlığı'na iletilen tutanakta zabıt katibinin 6 aylığına "harcırahsız ve yolluksuz" şekilde Karaburun Adliyesi'nde görev yapması kararı çıktı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@