Kadıköy Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşmesi (TİS) İmzalandı, Grev Sona Erdi! En Düşük İşçi Maaşı Kaç TL Oldu?

Kadıköy Belediyesi'nde çalışan işçiler belediye yönetimi ile DİSK Genel – İş Sendikası arasında gerçekleştirilen Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinden bir sonuç çıkmaması üzerine önceki gün greve başlamışlardı. Bugün TİS görüşmelerinde anlaşma sağlandığı ve grevin sona erdiği açıklandı.

Kadıköy Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşmesi (TİS) İmzalandı, Grev Sona Erdi! En Düşük İşçi Maaşı Kaç TL Oldu?

Kadıköy Belediyesi'nde çalışan işçilerin Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinin anlaşma ile sonuçlandığıve yapılan grevin bitirildiği açıklandı.

GREV KADIKÖY BELEDİYESİ'Nİ KÖŞEYE SIKIŞTIRDI!

Kadıköy Belediyesi'nde çalışan 2300 belediye işçisini temsilen DİSK Genel-İŞ Sendikası ile Kadıköy Belediyesi arasında yapılan Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmeleri önceki gün tıkanmıştı. Görüşmelerde işçilerin taleplerinin kabul görmemesi üzerine sendika grev kararı almış ve 2300 belediye işçisi greve çıkmıştı.

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI!

Belediye işçilerinin greve çıkması üzerine Kadıköy Belediyesi'nin hizmetlerinde aksamalar meydana geldi. Çöpler toplanmazken belediyeye karşı çok büyük bir tepki oluştu. Bunun üzerine Kadıköy belediyesi ile DİSK Genel-İş Sendikası yeniden TİS görüşmelerine başladılar. İşçilerin taleplerine karşı olumlu yaklaşam Kadıköy Belediyesi'nin TİS anlaşması için sendika ile ortak bir noktada uzlaştığı bildirildi.

Kadıköy Belediyesi tarafından konuya dair bir açıklama yapılarak, “Kadıköy Belediyesi ve DİSK Genel-İş Sendikası arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri, Genel-İş Sendikası Genel merkezi ile yapılan anlaşma ile sona ermiştir.” denildi.

EN DÜŞÜK İŞÇİ MAAŞI 5.275 TL OLDU!

Kadıköy Belediyesi'nin verdiği bilgilere göre belediye bünyesinde çalışan işçilerin en düşük maaşlarının 5.275 TL'ye yükseltildi. Bu maaş tutarının içerisinde ikramiyelerin ve yıllık ödenen sosyal yardımların olmadığı bildirildi.

GREV SONA ERDİ!

Kadıköy Belediyesi'nde önceki gün başlatılan grev ise bu anlaşma ile sona erdirildi. 2300 beledye işçisi yeniden görevlerinin başlarına döndüler. Vatandaşların şikayetçi oldukları hizmet aksamaları da bu şekilde ortadan kaldırılmış oldu.

Yorumlar (1)
Unal toprakci 3 ay önce
Babasının parasını işçiye vermiş

Gelişmelerden Haberdar Olun

@