Jandarma Genel Komutanlığı Subay, Astsubay ve Uzman Jandarma Atama Yönetmeliği Yeniden Belirlendi

Jandarma Genel Komutanlığı Subay, Astsubay ve Uzman Jandarma personelleri adına atama yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Yönetmelik ilgili personellerin atama işlemlerine dair esasları içeriyor.

Jandarma Genel Komutanlığı Subay, Astsubay ve Uzman Jandarma Atama Yönetmeliği Yeniden Belirlendi

Resmi Gazete'de Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görevli Subay, Astsubay ve Uzman Jandarma personellerinin atama yönetmeliği yayımlandı. Jandarma Genel Komutanlığına bağlı askeri personellerin atama talepleri ve haklarına ilişkin yeni kararların yer aldığı yönetmelikte yeni haklar bulunuyor. 

JANDARMA SUBAY; ASTSUBAY VE UZMAN JANDARMA ATAMA YÖNETMELİĞİ

10 Mayıs 2021 Tarihli ve 31480 Sayılı Resmi Gazete'de, iki ayrı düzenleme yer aldı. 

Birinci düzenleme "Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında Görevli Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" adıyla yayımlandı. Bu düzeleme kapsamında Jandarma Hizmetleri ve Sahil Güvenlik Hizmetleri Sınıflarında çalışan personellerin atama yönetmeliğinde değişiklik olduğu bildirildi. 

İkinci düzenleme ise "Jandarma Genel Komutanlığı Subay, Astsubay ve Uzman Jandarma Atama Yönetmeliği" olarak yayımlandı. Bu düzenleme ile de ilgili personellerin atama esaslarına dair tüm haklar, şartlar yayımlandı. 

ATAMA YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ

Uygulamaya giren yeni yönetmelik kapsamında subay, astsubay ve uzman jandarmalar ve eşi ile bakmakla yükümlü oldukları aile fertlerinin sağlık durumlarına yönelik ayrıntılı nakil düzenlemeleri yer aldı. 

Düzenleme kapsamında jandarma uzman, subay ve astsubay atama işlemleri er yıl Mayıs-Ekim aylarının dâhil olduğu zaman aralığında yapılır. Atamalar ilan edilen takvime uygun şekilde ilerleyecek. Atamaların hangi koşullarda yapılacağı, atamalarda sağlık durumlarına dair göz önünde bulundurulacak hususlar yönetmelikte yeniden belirlendi. Genel atama dönemi dışında veya hizmet bölgesi süresi tamamlanmadan atama yapılabilecek haller ile diğer atama düzenlemeleri yönetmelikle belirlendi. 

Yeni yönetmelik kapsamında iklim ve çalışma şartlarının belirtir sağlık raporu, eşi ve çocukları için ağır engellilik raporu, kardeşler için ağrı engellilik raporu alınması durumunda atama işlemlerinde hangi esasların göz önünde bulundurulacağı yönetmelikte bildirildi. 

Düzenlemenin Tam Metni Atama Hususları için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@