İstanbul Şehir Üniversitesi Personellerine Marmara Üniversitesi'ne Geçiş Fırsatı Veren Yönetmelik Değişiklikleri Resmi Gazete'de Yayımlandı!

İstanbul Şehir Üniversitesi'nin faaliyet iznine son verilmesinin ardından üniversite bünyesinde memur ve işçi kadrosunda çalışan personellerin Marmara Üniversitesi'ne geçişlerine dair yönetmelik değişiklikleri bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

İstanbul Şehir Üniversitesi Personellerine Marmara Üniversitesi'ne Geçiş Fırsatı Veren Yönetmelik Değişiklikleri Resmi Gazete'de Yayımlandı!

İstanbul Şehir Üniversitesi'nin kapatılmasının ardından mağduriyet yaşayan personellerin bu mağduriyetlerinin giderilebilmesi için bazı yönetmelik değişiklikleri yayımlanarak yürürlüğe girdi.İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ PERSONELLERİNE YENİ FIRSAT!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan yönetmelik değişiklikleri sonucu İstanbul Şehir Üniversitesi bünyesinde işçi ve memur olarak çalışan personellerin bazı şartları karşılamaları halinde Marmara Üniversitesi'ne geçişleri yapılacak.SÜREKLİ İŞÇİLER MARMARA ÜNİVERSİTESİ'NE GEÇEBİLECEKLERKamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yürürlüğe girdi. Buna göre yönetmeliği geçici 8. madde eklendi. Bu madde uyarınca İstanbul Şehir Üniversitesi'nde işçi statüsünda çalışan personeller herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık ve malullük aylığı almaya hak kazanmamışlar ise 30 gün içerisinde başvurmaları halinde Marmara Üniversitesi tarafından yapılacak olan mülakatta başarılı olmak şartıyla bu üniversitedeki boş sürekli işçi kadrolarına atanabilecekler.İDARİ PERSONEL'E MARMARA ÜNİVERSİTESİ'NE GEÇİŞ FIRSATI!İstanbul Şehir Üniversitesi'nde çalışan sözleşmeli personeller için de yönetmelikte benzer bir değişiklik yapıldı. Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar yürürlüğe konuldu. Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara geçici 23. madde eklendi.Eklenen geçici maddeye göre İstanbul Şehir Üniversitesi kapatılmadan önce görev yapan idari personeller herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık ve malullük aylığı almaya hak kazanmamışlar ise30 gün içerisinde başvurmaları halinde Marmara Üniversitesi tarafından yapılacak mülakatta başarılı olmak şartıyla öğrenim durumlarına ve 30 Haziran 2020 tarihi itibariyle yürütmekte oldukları görevlere uygun olarak Marmara Üniversitesi'nin boş sözleşmeli personel pozisyonlarına atanabilecekler.Kamugundemi.com


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@