İşsizlik Maaşı 2000 tl mi Oluyor?

İşsizlik maaşının 2000 TL olarak verilmesi ve alım şartlarında da iyileştirmelerin yapılması noktasındaki bu düzenlemenin çalışmalarına devam ediliyor.

Memurlar 07.10.2016, 15:32 07.10.2016, 15:57
İşsizlik Maaşı 2000 tl mi Oluyor?
kamupersoneli.net'in buradaki haberine göre İşsizlik maaşına yönelik çalışmalar devam ederken, vatandaşlardan bazıları durumdan memnuniyetsizliklerini aktarmaya devam ediyorlar. İşsizlik maaşında yapılacak düzenleme kapsamında, kalıcı istihdam ve işgücü potansiyelinde düşüş olacağını belirten bazı işverenler olsa da, haksız yere işten çıkarıldıklarını aktaran çalışanlar memnun durumdalar.

İşsizlik maaşının 2000 TL olarak verilmesi ve alım şartlarında da iyileştirmelerin yapılması noktasındaki bu düzenlemenin çalışmalarına devam ediliyor. Vatandaşlar, işten çıkarılmaların ciddi problemler oluşturmasına olanağın kalmayacağına dikkat çektiklerini de ifade ediyoruz. İşsizlik maaşının alım şartlarında yapılacak iyileştirmeler ise epey işlevsel olacak.

İşsizlik maaşında prim günü sayısına azaltma uygulanacak.

Bu ödeneği alabilmek için gerekli görülen 120 gün prim sayısının, 100 güne indirilmesi gündeme gelmişti. Ödeneği alabilmek için vatandaşların yeni düzenleme kapsamında 30 gün boyunca sigortalı olarak bir işte çalışmış olması yeterli olacak.

Üstelik bu çalışma süresi boyunca, aldığı en düşük ücret 1500 TL olarak ayarlanacak. Yani, en az alınacak tutar 1500 TL olarak işsiz vatandaşlara yansıtılacak. Kademeli artışlar kapsamında da bu ücretin 2000 TL olarak gerçekleştirilmesi hedefleniyor.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@