İçişleri Bakanlığı 1772 Sözleşmeli Personel Alımı Sözlü Sınav Listeleri Açıklandı!

İçişleri Bakanlığı'nın 1772 kişilik personel alımı için yapılan başvuruların ardından sözlü sınava katılacak olan adaylar belirlendi. İçişleri Bakanlığı sözlü sınav listesini resmen açıkladı.

İçişleri Bakanlığı 1772 Sözleşmeli Personel Alımı Sözlü Sınav Listeleri Açıklandı!

İçişleri Bakanlığı tarafından bir süre önce başvuruları alınan 1772 personel alımı için yapılan değerlendirmenin sonuçları belli oldu. Başvuru yapan adaylar arasından sözlü sınava katılmaya hak kazananların listesi açıklandı.

SÖZLÜ SINAV LİSTELERİ AÇIKLANDI!

2021 yılı İçişleri Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatı 4/B Sözleşmeli Personel Alımı Giriş (Sözlü) Sınavına ilişkin listeler belli oldu. Bakanlık tarafından bir süre önce merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirilecek olan yeni personellerin işe alımına dair başvurular tamamlanmıştı. İlgili pozisyonlara başvuran adaylar hakkında yapılan değerlendirmeler sona erdi.

KPSS PUANINA GÖRE SIRALAMA YAPILDI!

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirmede her il ve pozisyon için 2020 yılı KPSS puan türü dikkate alınarak en yüksek puanda başlayarak adayların listesi yapıldı. İlan edilen pozisyon sayısının 5 katı kadar adaya listelerde yer verildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından 1772 kişilik personel alımına dair belirlenen sözlü sınav listesi için bazı bilgilendirmelerde bulunuldu. Buna göre listeler oluşturulurken ilan edilen pozisyon sayısının 5 katında aday listelerde yer aldı. Listenin sonunda bulunan aday ile aynı KPSS puanına sahip adaylar da listeye dahil edildi.

SINAV KOMİSYONLARI İNCELEME YAPACAK

Yayınlanan listelerde yer alan adayların tercih ettikleri pozisyon için başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları 8-12 Şubat tarihleri arasında sınav komisyonlarınca değerlendirilecek. Başvuru şartlarının en az birini taşımayan ve listede yer alam adaylara iletişim bilgileri kısmında bildirdikleri cep telefon numaralarına ve mail adreslerine başvurularının reddedildiği bildirilecek.

İçişleri Bakanlığı Sözlü Sınav Listeleri İçin Tıklayınız!

BAŞVURUSU REDDEDİLENLERE İTİRAZ HAKKI!

Sınav komisyonları tarafından başvurusu reddedilen adaylar en geçiki gün içerisinde tercih ettikleri pozisyonun bulunduğu valilik il yazı işleri müdürlüğüne itirazlarını iletebilecekler. Bu itirazlarda itiraz edilen hususların belgelendirilmesi şartı aranacak. İtiraz süresi içerisinde itirazını yapmayanlar veya itirazına konu olan hususta belgelendirme işlemini gerçekleştiremeyenler herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklar.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@