İçişleri Bakanlığı 1772 Sözleşmeli Personel Alımı Sözlü Sınav Günlerinin Açıklanacağı Tarih Belli Oldu!

İçişleri Bakanlığı tarafından bir açıklama yapılarak 1772 sözleşmeli personel alımı için sözlü sınav tarihlerinin duyurulacağını bildirdi. Sözlü sınavlara katılacak olan adayların yer aldığı katılım listeleri valiliklerce ilan edilecek.

İçişleri Bakanlığı 1772 Sözleşmeli Personel Alımı Sözlü Sınav Günlerinin Açıklanacağı Tarih Belli Oldu!

2021 Yılı İçişleri Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatı 4/B Sözleşmeli Personel Alımı Giriş (Sözlü) Sınavı ile alakalı olarak bilgilendirme yapıldı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 1772 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanlığı tarafından alımı yapılacak 1772 sözleşmeli personel kadrosu için başvuran adayların merakla beklediği gelişmenin ayrıntıları belli oldu. Başvuru işlemleri tamamlanan personel alımında sözlü sınav aşamasına geçiliyor. Her il ve pozisyon için ayrı ayrı 2020 yılı KPSS puan türüne göre en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen pozisyon sayısının 5 katı adaya ait il ve unvan bazlı listelerin öğrenim durumu dikkate alınarak 8 Şubat 2021 tarihinde yayımlandığı bildirildi.

İçişleri Bakanlığı'nın yetkili birimlerince yapılan bilgilendirmeye göre adayların tercih ettikleri pozisyonlar sınav komisyonlarınca incelendi ve itirazlar da değerlendirildi. Gerekli belgeyi ibraz edemeyen adayların itirazları reddedildi.

SÖZLÜ SINAV KATILIM LİSTELERİ 5 MART'TAN İTİBAREN AÇIKLANMAYA BAŞLAYACAK

İçişleri Bakanlığı 1772 sözleşmeli personel alımı için başvurusu kabul edilen adaylara ait her il ve pozisyon unvanı için sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylara ait listeler ile günlü katılım listelerini 5 Mart 2021 tarihinden itibaren açıklamaya başlayacak. Listeler İçişleri Bakanlığı'nın internet sitesinden ve Bölgesel Sınav Merkezleri'nin yer aldığı illerin valiliklerine ait internet sitelerinden ilan edilecek.

SÖZLÜ SINAVA GİRMEYEN HAKKINI KAYBEDECEK!

Sözlü sınava katılım gösterecek olan adayların listeleri takip etmeleri önemle tavsiye edildi. İçişleri Bakanlığı sözlü sınav listelerini takip etmeyen ve sözlü sınava girmeyen adayların herhangi bir hak iddia edemeyeceklerini duyurdu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@