HSK Yeni Dönem Görev Dağılımı: Daire Başkanları Belli Oldu

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül başkanlığında toplanan HSK'da yeni dönem görev dağılımı belli oldu. Bu kapsamda HSK daire başkanları da belirlendi. İşte yeni döneme ilişkin görev dağılımı ve 1. ve 2. Daire Başkanları.

HSK Yeni Dönem Görev Dağılımı: Daire Başkanları Belli Oldu

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyeliğine seçimlerin isimlerin geçtiğimiz günlerde belli olmasının ardından yeni dönem toplantıları başladı. Yeni üyeler ile ilk Genel Kurul Toplantısına katıldılar. Toplantıda daire başkanları görevine seçimlerde yapıldı. 

HSK'DA DAİRE BAŞKANLARI BELİRLENDİ

HSK Genel Kurul toplantısı Adalet Bakanı Abdulhamit Gül başkanlığında gerçekleştirildi. 

Toplantıda yeni dönem daire başkanlarının belirlenmesine dair işlemlerde tamamlandı. Alınan kararlar kapsamında Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu Birinci Daire Başkanı Halil Koç oldu. Bunun dışında HSK Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı görevine seçilen isim ise Mehmet Akif Ekinci oldu. 

Genel Kurul Toplantısında ayrıca yeni üyelerin daireleri de belirlendi. 

Daire Başkanlığı seçimi sonrasında üyeler içinde bir oylama yapıldı. Yapılan oylamanın ardından, Halil Koç Birinci Daire Başkanı, Hasan Yılmaz, Hamit Kocabey, Ömür Topaç, İbrahim Kolcu ve Ömer Faruk Yıldırım da Birinci Daire üyesi oldu.

Seçimin diğer aşamasında ise ikinci daire üyeleri belirlendi. Kararlara göre HSK Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı olarak Mehmet Akif Ekinci seçildi. Üyeler ise Ergün Şahin, Aysel Demirel, Sinan Esen, Cumhur Şahin ve Bilal Temel olarak belirlendi. 

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@