HSK Yaz Kararnamesiyle 3 Bin 70 Hakim ve Savcının Görev Yeri Değişti

Hakimler ve Savcılar Kurulu HSK yaz kararnamesi ile 3 bin 70 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi. HSK'nın yaz kararnamesine dair resmi duyurusu.

HSK Yaz Kararnamesiyle 3 Bin 70 Hakim ve Savcının Görev Yeri Değişti

Hakimler ve Savcılar Kurulu 25 Mayıs tarihi itibariyle yaz kararnamesini yayımladı. HSK tarafından yayımlanan kararnamede 3 bin 70 hakim ve savcının görev yeri değiştirildiğine dair bilgi yer aldı. Ayrıca görev yeri değişen hakim ve savcıların atama sürecinde yapacaklarına dair bilgi verildi. 

HSK YAZ KARARNAMESİ RESMİ DUYURU

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi tarafından, Adli ve İdari Yargı 2021 Yılı Ana Kararnamelerine ilişkin çalışmalar, 25 Mayıs 2021 tarihi itibarıyla tamamlanarak karara bağlanmıştır.

Kararname ile atananlardan yeniden inceleme talebinde bulunmak isteyen meslektaşlarımızın, durumlarının bir an önce kesinleştirilmesini sağlamak amacıyla tebligat yapılmasını beklemeksizin, taleplerini en geç 30 Mayıs 2021 Pazar günü saat 23.59’a kadar UYAP personel ekranından “Hâkim Savcı Atanma Talep Formu” başlığı altında yer alan açıklama kısmını doldurmak suretiyle göndermeleri gerekmektedir.

Meslektaşlarımızın ayrıca fiziki dilekçe göndermelerine gerek bulunmamaktadır. (Görev mahallinde bulunmayanların bulundukları yerlerdeki adliyeler aracılığıyla mutlaka UYAP üzerinden göndermeleri gerekmektedir.)

Meslektaşlarımızın yeniden inceleme talepleri Kararname Bürosuna geldikten sonra, atanma talep formlarının ulaştığına ilişkin bilgi, ilgililere 24 saat içinde (hafta sonuna denk gelmesi halinde ilk mesai günü) formda bildirdikleri telefon numaralarına mesaj yoluyla bildirilecektir.

Kararname ile ataması yapılmayan meslektaşlarımızın, yeniden inceleme hakları bulunmamaktadır. Meslektaşlarımızın müstemir yetki taleplerinin alınmasına ilişkin ilan, kararnamenin yeniden inceleme talepleri sonuçlandıktan sonra ayrıca yapılacaktır. Meslektaşlarımızın atama tebligatlarının 14 Haziran 2021 Pazartesi gününden itibaren gönderilmesi planlanmaktadır. Ataması yapılan meslektaşlarımıza yeni görev yerlerinde başarılar diler, kararnamelerin meslektaşlarımıza, ailelerine, yargı teşkilatımıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz. Saygıyla duyurulur.

HSK Adli Yargı Kararnamesi için TIKLAYIN

HSK İdari Yargı Kararnamesi için TIKLAYIN

HSK Yeniden İnceleme Taleplerinin Gönderilmesi Yöntemi için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@