Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Personel Tayin, Atama Sonuçları Açıklanma Tarihi Ne Zaman?

Hava Kuvvetleri Komutanlığında görevli personellerin yer değiştirme, tayin ve atama sonuçlarının açıklanması bekleniyor. Peki bu personeller için atama sonuçları ne zaman açıklanacak? Tayin sonuçlarının açıklanması için muhtemel tarihler.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Personel Tayin, Atama Sonuçları Açıklanma Tarihi Ne Zaman?

Türk Silahlı Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevli askeri personeller tayin atama sonuçlarını bekliyorlar. 

Geçtiğimiz aylar içerisinde tayin başvurusunda bulunan askeri personeller Haziran ayının gelmesinin ardından sonuçların açıklanmasını ve yeni görev yerlerinin belli olmasını bekliyorlar. Kamugundemi.com olarak tayin sonuçlarına dair son gelişmeleri ele aldık. 

HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI TAYİN SONUÇLARI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Hava Kuvvetleri Komutanlığında görevli askeri personellerin tayin sonuçlarının açıklanması için sürecin kısaldığı düşünülüyor. 

İçişleri Bakanlığına bağlı Sahil Güvenlik Komutanlığı için askeri personel tayin sonuçlarının hafta içerisinde açıklanmasının ardından Milli Savunma Bakanlığı'nın da tayin sonuçlarını ilan etmesi bekleniyor. Bu kapsamda Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevli personeller için kısa bir süre kaldığı öngörülüyor. 

Milli Savunma Bakanlığı'nın önümüdeki günlerde Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı için tayin sonuçlarını açıklayacak. İlk açıklamanın Kara Kuvvetlerine bağlı personeller için olması beklenirken Hava Kuvvetleri Komutanlığı personelleri için de ilk açıklamanın hemen ardından bir iki gün içinde duyuru gelmesi öngörülüyor. 

Hem Kara Kuvvetleri Komutanlığı hemde Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevli olup tayin başvurusunda bulunan tüm askeri personeller için tayin sonuçları açıklanır açıklanmaz Kamu Gündemi sitesi olarak anında paylaşacağız. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@