Flaş karar! 15 Temmuz artık resmi tatil!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan darbe girişimin yaşandığı 15 Temmuzla ilgili MGK'da alınan bir kararı açıkladı. 15 Temmuz resmi tatil ilan edildi.

Memurlar 30.09.2016, 14:41
Flaş karar! 15 Temmuz artık resmi tatil!

memurhaber.com'un buradaki haberine göre 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 27. Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan yaptığı son dakika açıklamada 15 Temmuz'un resmi tatil olduğunu duyurdu.

15 TEMMUZ GÜNÜ TATİL EDİLECEK

Her 15 Temmuz artık şehitlerimizi gazilerimizi anmak üzere o gün tatil edilecektir.

Muhtarlarımızla en son toplantımızı 8 Haziran'da yapmıştık. Normal şartlarda muhtarlarımızla her ay ortalama 2-3 buluşmamız oluyordu.Bu buluşmalarımızı yeniden sıklaştıracağız. Muhtarlarımız mahalleleriyle birlikte milletimize sahip çıkmadaki kararlılıklarını 15 Temmuz'da canlarıyla, kanlarıyla ortaya koydular. 

'AKLIMA GELMEMİŞTİ'

Sizlerle birlikte olayları takip etmek için bu buluşma çok önemli dedik. Aramıza bir darbe girişiminin de girmeye çalışacağı aklıma gelmemişti. Türkiye'nin son 14 yılında maruz kaldığımız ihanetler içinde darbe girişimi çok farklı bir yere sahip.

Daha önce hedef doğrudan bir oluyorduk, hükümet oluyordu. Milletimiz dolaylı olarak etkileniyordu. Bu kez canıyla kanıyla ülkemiz, demokrasimiz hedef alındı.15 Temmuz'da Türkiye hem bir darbe girişimine hem bir dizi terör eylemine hem de işhal girişimine maruz 

BilmiyorBİ kaldir ki, benim her muhtarım kendi mahallesini lideridir. Muhtarı, halkı ve ülkesini küçümseyen bir siyasi parti liderinden ülkesine fayda olur mu? Küçümsenmenin olduğu yerde iktidar olunmaz. BM'de konuşma yapmayan birisinin bu açıklamasını dikkate almaya gerek yok.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@