Diyanet İşleri Başkanlığı'nda Çalışan Kaç Kamu Personeli Var?

Diyanet İşleri Başkanlığı son günlerde yaşanan personel sayısı tartışmalarına yanıt verebilmek amacıyla bir açıklama yaptı. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kaç personeli var?

Diyanet İşleri Başkanlığı'nda Çalışan Kaç Kamu Personeli Var?

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın personel sayısının ciddi sayıda arttığı iddialarına yanıt verildi. Diyanet İşleri Başkanlığı bir açıklama yaparak personel sayısını açıkladı.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI PERSONEL SAYISI AÇIKLAMASI!

Diyanet İşleri Başkanlığı'na çok ciddi sayılarda kadro tahsis edildiği ve bu tahsis edilen kadroların doldurulduğu yönünde iddialar yüksek sesle dillendirilmeye başlanınca konuya dair açıklama yapıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından verilen bilgilere göre 2019 yılında 104.814 personeli olan kurumun personel sayısının 25 bin alım yapılarak 128.469'a yükseltildiği iddiaları yalanlandı.

Konuya dair bir kamuoyu açıklaması yayınlanan Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ilgili açıklamasında, “Diyanet İşleri Başkanlığı bir kamu kurumudur. Dolayısıyla Kamu İdarelerince Hazırlanacak Performans Programları Hakkında Yönetmelik hükümleri Diyanet İşleri Başkanlığı için de geçerlidir. Doğru ve güvenilir bilgiye dayalı, mali saydamlığı ve hesap verilebilirliği sağlayacak şekilde Başkanlığımız performans raporları her yıl hazırlanmakta ve kamuoyu ile paylaşılmaktadır.” denildi.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI'NDA KAÇ KAMU PERSONELİ ÇALIŞIYOR?

Diyanet İşleri Başkanlığı toplam personel sayısı spekülasyonlarının doğru olmadığı ifade edilen açıklamada, “Kamuyuna duyurulan 104.814 personel sayısı Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2020 Yılı Performans Programında yayınladığı ve 2019 yılına ait toplam kadrolu personel sayısıdır. Aynı programda ilgili yıla ait sözleşmeli personel sayısı ise 26.061 olarak ayrı bir tablo içerisinde gösterilmiştir. 2020 Yılı performans programına göre 2019 yılı kadrolu ve sözleşmeli toplam personel sayımız 130.875 kişidir.” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (2)
necdet aydemir 3 ay önce
aa
Mahrr 3 ay önce
İyi iş .bidaha dünyaya gelsem imam yada müezzin olmak isterdim.güzel meslek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@