Diyanet 485 Din Görevlisini Yurt Dışında Görevlendirilecek! Şartlar Açıklandı

Diyanet İşleri Başkanlığı bir duyuru ile yurt dışında personel görevlendireceğini ilan etti. Yurt dışında görev almak isteyen din görevlileri için bir kılavuz yayımlayan kurum başvuruların hangi esaslarla yapılacağını açıkladı.

Diyanet 485 Din Görevlisini Yurt Dışında Görevlendirilecek! Şartlar Açıklandı

2021 yılı yurt dışında din görevlisi görevlendirme ilanı yayımlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda, uzun süreli din görevlisi gönderimi yapılacağı ilan edildi. Yurt dışında görevlendirilecek personeller en az 1 yıl en fazla 5 yıl görev alacaklar. 

485 DİN GÖREVLİSİ YURT DIŞINDA GÖREVLENDİRİLECEK

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan görevlendirme duyurusunda,  görevlenirmelerin sınav ile olacağı bildirildi. Sınavın Bakanlıklararası Ortak Kültür Komisyonunca yurtdışında görevlendirilecek din görevlilerini seçmek amacıyla yapılacağını ilan eden Diyanet sürecin Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından yürütüleceğini personellere bildirdi. 

Kimler Katılabilecek?

Söz konusu sınava katılmak isteyecek olan diyanet personellerinin 3 (üç) yıldır fiilen Başkanlık teşkilatında görevli bulunması, memurlukta adaylığının kaldırılmış olması, son 10 yılda uyarma ve kınama cezasından daha ağır bir disiplin cezası almamış olmsı, en az iki yıl utulmuş olmak, 8. En az 2 (iki) yıllık olmsaı, 2019 2020 veya 2021 MBSTS sınavlarından birisine gimiş olması, sağlık sorunu olmaması ve sınav başvuru tarihinin son günü itibariyle 6 (altı) aydan daha uzun süreli herhangi bir kursta kursiyer olarak bulunmamak veya planlanmış olmamak şartının sağlanması gerekiyor. 

YÖKDİL şartı

Yurt dışında görevlendirilecek olan personellerin sağlaması gereken bir diğer koşul ise yabancı dil şartı. Bu kapsamda memurların 01.01.2015 tarihi ve sonrasında YDS/YÖKDİL Sınavından en az “45 Puan”, 01.01.2019 tarihi ve sonrasında YDS/YÖKDİL Sınavından en az “40 Puan”, 01.01.2020 tarihi ve sonrasında YDS/YÖKDİL Sınavından en az “35 Puan” almış olma isteniyor. 

BAŞVURU SÜRECİ

Diyanet Personelleri yurt dışı görevi için başvurularını 31 Mayıs tarihinden itibaren yapacaklar. Başvurular için son tarih 14 Haziran olarak duyuruldu. Personeller başvurularını bireysel olarak kurumun web sitesi üzerinden yapacaklar. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@