Dışişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne Atama Yapıldı! Bekir Gezer Kimdir?

Dışişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne yapılan atamaya dair atama kararı Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Dışişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne Atama Yapıldı! Bekir Gezer Kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yeni bir atama kararı yayımlandı. Resmi gazete'nin mükkerrer sayısında yayımlanan atama kararına göre açık bulunan Dışişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne getirilen isim belli oldu.

ATAMA KARARI RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan karar göre Dışişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne Bekir Gezer atandı. 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Karanamesinin 2 ve 3'üncü maddeleri gereği yapılan atama işlemi resmen yürürlüğe girdi.

BEKİR GEZER KİMDİR?

1968 yılında Çorum'un Kargı ilçesinde doğmuştur. İstanbul Kadıköy İmam Hatip Lisesi ile Üsküdar Cumhuriyet Lisesi'ni ayrı ayrı bitirmiştir. Marmara Üniversitesi Fransızca Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ile İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nden mezun olmuştur.

1997 yılında Başbakanlık Devlet personel Başkanlığında uzman yardımcısı olarak memuriyete başlamıştır. Daha sonra çok önemli görevlerde bulunmuştur. Sırasıyla Devlet Planlama Teşkilatında Devlet Personel Uzmanlığı, Avrupa Birliği Eğitim programları Merkezi Başkanlığında Genel Koordinatör, Ulaştırma Bakanlığında Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur.

2018 yılında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında önce Bakan Müşaviri, ardından ise personel Dairesi Başkanlığı görevlerine getirilmiştir.

Evli ve 3 çocuk babası olan Bekir Gezer iyi derecede İngilizce, Fransızca ve Arapça bilmektedir.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@