Cumhurbaşkanlığından Açıklama! Kamuda Alımlar Tek Kapıdan Yapılacak

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan kamuya personel alımlarına dair açıklama geldi. Salim Atay tarafından yapılan açıklamada kamuda tüm alımlara dair tek bir platform üzerinden hizmet verileceği duyuruldu.

Cumhurbaşkanlığından Açıklama! Kamuda Alımlar Tek Kapıdan Yapılacak

Kamu kurumlarına personel alımlarına ilişkin Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay açıklamalarda bulundu. Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) Yönetim Kurulu üyeleri ile biraraya gelen Salim Atay üzerinde çalışan projelere dair bilgi verdi. 

KAMUDA ALIMLAR TEK KAPIDAN YAPILACAK

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay konuşmasının başında kamu personellerine yönelik işlemlerin tek bir idare tarafından yürütülmesine dair verilen göreve değindi. İlk adım olarak kamuda personel alımlarına yönelik iş ilanlarının tek bir adres üzerinden yürütülmesine dair bir çalışma olduğunu ifade eden Salim Atay, bu çalışma ile işe alımların verimliliğinin artırılmasının hedeflendiğini açıkladı. 

"Kamu personeline dair işlemlerin tek bir idare tarafından yürütülmesi görevi de Ofisimize tevdi edildi. Bunun en temel göstergelerinden birisi olarak artık kamuda işe alımların tek adresi, bizim yerli ve milli bir yazılımla geliştirdiğimiz Kariyer Kapısı Platformu'muz. Bu platformla kamu istihdamında fırsat eşitliği ve liyakati önceleyen işe alımların yanı sıra verimliliğin artırılmasını hedefliyoruz."

Salim Atay çalışmanın sağlayacağı avantajlar hakkında da bilgi vererek iş ilanlarının şeffaf bir şekilde tüm ilgili kesimlerle paylaşılacağını söyledi. İşe alım sürecinin de Kariyer Kapısı Platformu üzerinden gerçekleştirileceğini söyleyen Atay bu sürecin tamamının da izlenebileceğini ifade etti. 

Kariyer Kapısı Platformu için Tarih Verdi

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay konuşmasında projenin ne zaman uygulamaya gireceğine ilişkin bilgi verdi. "Bu yıl sonuna kadar kamuda işe alımların hepsine bu platform üzerinden katkı veriyor olacağız. Yani tüm bakanlıklar işe alımlarını Kariyer Kapısı üzerinden yapacak. Bu, hayli zamandır denemeler, pilot çalışmalar yaptığımız bir sistem." Salim Atay konuşmasının sonunda ayrıca hem belediyelerden hemde özel sektörden platformun kullanımı için talep geldiğini duyurdu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@