Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Yayımlandı! Kamuda Dönüşümlü Ve Uzaktan Çalışma Dönemi Sona Erdi!

Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrasında açıkladığı kamuda çalışma saatlerine ilişkin Cumhurbaşkanlığı genelgesi yayımlandı. Bu genelgeye göre Türkiye'nin 81 ilinde kamuda dönüşümlü ve uzaktan çalışma uygulaması kaldırıldı.

Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Yayımlandı! Kamuda Dönüşümlü Ve Uzaktan Çalışma Dönemi Sona Erdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün kabine toplantısı sonrasında duyurduğu kamuda mesai saatlerine ilişkin yeni karara dair Cumhurbaşkanlığı genelgesi yayımlandı.KAMU ÇALIŞMA SAATLERİNE İLİŞKİN CUMHURBAŞKANLIĞI GENELGESİ YAYIMLANDI!Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı kamuda esnek çalışmaya dair Cumhurbaşkanlığı genelgesini yayımladı. COVID-19 Kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Normalleşme ve Alınacak Tedbirler konulu genelgede kamu çalışanlarının yeni mesai saatleri açıklandı.2 MART'TAN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK!2 Mart 2021'den itibaren geçerli olacak yeni karara göre koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan 2020/11 sayılı genelge yürürlükten kaldırıldı. 2 Mart'tan itibaren ise kamu kurum ve kuruluşları normal düzen ve mesai saatlerinde çalışmaya başlayacağına karar verildi. Ayrıca genelgede gerektiği durumda valilerce farklı mesai saatlerinin belirlenebileceği duyuruldu.60 YAŞ ÜZERİ VE KRONİK HASTALIĞI OLAN PERSONELLER İZİNLİ SAYILACAK!Genelgede açıklanan duruma göre Sağlık Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç kamu kurum ve kuruluşlarında yönetici kadro ve pozisyonunda bulunanları kapsamamakla beraber 60 yaş ve üzerinde olan kamu çalışanlarıyla Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği kronik hastalığı bulunanların izinli sayılacakları bildirildi.

Bunun yanında izinli sayılan kamu personellerinin bu görevlerini yerine getirilmiş sayılacağı da açıklandı. Bu kamu personellerinin mali, sosyal hak ve yardımları ile diğer özlük hakları saklı kalacak. Bu personeller amirlerinin izni olmaksızın görev mahallinden ayrılamayacaklar. Hizmetine ihtiyaç duyulanlar ise çağırıldıklarında görevlerinin başlarına dönecekler.Tüm bunların yanında kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların tüm koronavirüs tedbirlerine uyacakları bildirildi.Kamugundemi.com


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@