CHP: Öğretmenlerin Ek Ders Ücretinin Kesilmesi Yasalara Aykırı Önerge Verdik

Öğretmenlerin ek ders ücretlerinin kesilmesine ilişkin CHP kanadından açıklama geldi. CHP öğretmenlerin ek ders ücretlerinin kesilmesinin yasalara aykırı olduğunu bildirerek soru önergesi verdiklerini ifade etti.

CHP: Öğretmenlerin Ek Ders Ücretinin Kesilmesi Yasalara Aykırı Önerge Verdik

Öğretmenlerin alacakları ek ders ücretlerinin kesinti olacağı ifade edilmişti. MEB tarafından ilan edilen düzenleme kapsamında ek ders ücretlerinin katılım olmaması durumunda kesileceği kararı alınmıştı. Ek ders ücreti kesintisine ilişkin Cumhuriyet Halk Partisinden açıklama geldi. 

EK DERS ÜCRETİ KESİNTİSİNE SORU ÖNERGESİ

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya yapmış olduğu açıklamasında partisi tarafından verilen soru önergesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kaya basın toplantısında değindi konu hakkında, Milli Eğitim Bakanlığının, yüz yüze ya da uzaktan eğitimde öğrencilerin derse katılmaması halinde öğretmenlere ek ders ücreti ödenmeyeceğini açıkladığını hatırlattı. Öğrencilerin ek derslere gelmemesinin öğretmenlerin sorumluğunda olmadığını ifade eden Kaya öğretmenin dersine girme öncesindeki hazırlığının göz ardı edilemeyeceğini ifade etti. 

Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya konuşmasında ayrıca teknik sorunlarında öğretmenin sorumluluğunda olan konular olmadığını ifade etti. 

"Milli Eğitim Bakanlığının aldığı karar pandemi koşullarında görevini eksiksiz yerine getiren, özveriyle çalışan öğretmenlerimizi cezalandırmaktan başka bir şey değildir. Öğretmenleri, pandemi koşullarında her işte çalıştırdınız. Vefa Destek Grubunda, filyasyon ekipleri arasında çalıştırdınız, cami kapılarında öğretmenlere maske dağıttırdınız ve ek ders ücretini kesmeyi reva görüyorsunuz."

Konuşmasının sonunda ise Yıldırım Kaya; öğretmenlerin ek ders ücretlerinin yasalara aykırı şekilde kesilmesinin araştırılması için TBMM Başkanlığına bir önerge sunulduğunu ve bu konunun yakından takipçesi olacaklarını vurguladı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@