Çevre Bakanlığı 2021 Yılı Atama Yer Değiştirme Duyurusu Yayımlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2021 yılı atama ve yer değiştirme kılavuzunu yayımladı. Yer değişikliği talebinde bulunacak olan personellerin hangi koşullarda, ne zaman ve hangi kadrolar için yer değişikliği talebi yapabilecekleri açıklandı.

Çevre Bakanlığı 2021 Yılı Atama Yer Değiştirme Duyurusu Yayımlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personelinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 2 nci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında görev yapan personeller için yer değişikliği talepleri alınacak. Bu kapsamda bir kılavuz yayımlayan bakanlık personellerin süreci nasıl yönetebileceklerini açıkladı. 

ÇEVRE BAKANLIĞI 2021 YILI ATAMA VE YER DEĞİŞİTİRME İŞLEMLERİ

Çevre Bakanlığı yayımladığı kılavuzunda 2021 yılı yer değişikliği başvurularının alınması işlemlerinin önümüzdeki günlerde başlayacağını duyurdu.

Yer değişikliği talebinde n mühendis, mimar, şehir plancısı, veteriner hekim, jeomorfolog, fizikçi, kimyager, tekniker ve biolog unvanlı personeller bulunabilecekler. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın resmi sitesinde yayımlanan listeye göre sunulacak olan tercihler 3 hak verilecek. 

Tercih işlemlerini 01/06/2021 tarihi itibariyle zorunlu çalışma süresini tamamlayacak personeller yapabilecekler. 

Tercih Tarihleri ve Başvuru Adresi

Çevre Bakanlığı yayımladığı kılavuzda başvuru işlemlerine dair "Yer değiştirme talebinde bulunacak personel, başvurularını 3/5/2021 – 14/5/2021 tarihleri arasında https://pbs.csb.gov.tr adresi üzerinden yapacak ve başvuru formunun bilgisayar çıktısını imzalayarak görev yaptığı birime teslim edeceklerdir." açıklamasında bulundu. 

Yer değiştirme talebinde bulunacak olan personellere bir de uyarıda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı "Yer değişikliği tercihlerini, https://pbs.csb. gov.tr adresi üzerinden yapmayanların başvuruları geçersiz sayılacaktır." bilgisini paylaştı. 

YER DEĞİŞTİRME TAKVİMİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yer değiştirme taleplerine ilişkin aşağıda yer alan takvimi yayımladı. 

Bakanlık yer değişikliği talebinde bulunacak personellere ayrıca, iptal uyarısında bulundu. Yer değişikliği talebinde bulunan ve ataması yapılan personellerin daha sonra talep edecekleri iptal başvurularının kabul edilmeyeceği vurgulandı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@