Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'den İlk Taşeron 4D Personeli Açıklaması

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin kamu kurumlarında görev alan ve yaklaşık 700 bin kamu işçisini kapsayan tediye ikramiyeleri ile ilgili son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Bilgin konuşmasında 4D personellerine ikramiyelerin ne zaman ödeneceğini hatırlattı.

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'den İlk Taşeron 4D Personeli Açıklaması

Kamu kurumlarında çalışan 700 bin 4D personeli için tediye ikramiyesi ödemesi yapılacak. Ödemelerin 2. taksitlerinin ne zaman ödeneceği merak edilirken bayramdan önce ödeneceği açıklanmıştı. Ödemelere dair resmi açıklama ise Çalışma Bakanı Bilgin'den geldi. 

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin 4D personellerine, taşeron işçilere yaptığı ilk açıklamasında tediye ikramiyelerine dair bilgi verdi. 

ÇALIŞMA BAKAN BİLGİN'DEN İLK TAŞERON AÇIKLAMASI

Tediye ikramiyesi ödemelerinin bayram öncesinde ne zaman ödeneceğine ilişkin net bilgiler veren Çalışma Bakanı Vedat Bilgin sürece ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Taşeron işçilerin tediye ikramiyelerinde ilk taksit ödemelerini Ocak ayının son döneminde aldıklarını ifade eden Bakan Bilgin, ikinci taksit ödemelerinin de Ramazan Bayramı'ndan önce ödenmesi için hazırlıkların tamamlandığını söyledi. 

Ödemelerin hesaplara yatırılacağı tarihe ilişkin net bilgi veren Bakan Bilgin "700 bini aşkın kamu işçimizin ilave tediyeleri bugün hesaplara yatırılacak. El emeği ve alın teri ile ülkemizin kalkınmasında en ön safta yer alan, omuz omuza verip geleceği inşa eden işçi kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz." ifadelerine yer verdi.

Bu açıklama kapsamında ödemeler 11 Mayıs'ta işçilerin hesabında olacak. 

4 TAKSİT HALİNDE ÖDENİR

4D personellerinin yıllık tediye ikramiyeleri ödemeleri 52 günlük ödenir. Brüt maaş üzerinden yapılan ödemeler 4 taksit halinde işçilere aktarılır. İşçiler Ocak dönemi, Mayıs dönemi, Ağustos dönemi ve Aralık döneminde 13'er günlük ikramiye ödemesi alılar. 

Yorumlar (2)
isyankar 2 hafta önce
kadro vermedıklerınız hakkını helal etmıyor Haram zehır zıkkım olsun
Hastane 1 ay önce
Devletin devlet hastanesi yuzde 70 engeline takikarak kadro alamayan saglik calisanalarin sesini duyun duyurun HBYS STERILIZASYON ASCILAR SOFORLER LABARATUVAR RADYOLOJI CALISANLARI uvey evlat olarak kaldigimiz icin aşı onceligimiz dahi yok bunu bilin yeter

Gelişmelerden Haberdar Olun

@