Belediye Zabıta Memuru 2021 Yılı En Düşük ve En Yüksek Maaşları

Belediye başkanlıkları son dönemlerde yayımladıkları duyurular ile yüzlerce zabıta memuru alımı yapacaklarını ilan ettiler. Peki belediye ilanlarına başvuru yapacak adaylar, istihdam edilirlerse kaç TL aylık maaş alacaklar? İşte yanıtı. 

 Belediye Zabıta Memuru 2021 Yılı En Düşük ve En Yüksek Maaşları

Belediye başkanlıklarının memur alım ilanlarının çok büyük bir kısmı zabıta kadroları için yayımlanıyor. Son dönemlerde hemen hemen her belediye başkanlığı zabıta kadrosunu güçlendirirken bu alanda yayımlanan ve başvuru süreci devam eden çok sayıda ilan mevcut. 

Peki Belediyelerde çalışan lise, önlisans ve lisans mezunu zabıtalar ne kadar maaş alırlar? Zabıta memuru olan personellerin maaşları ne zaman artar ve ortalama ne kadar zam alırlar? Belediye memuru alım ilanlarına dair tüm detaylar sizlerle. 

ZABITA MEMURU MAAŞLARI 2021 

Zabıta memuru alımları KPSS puan sıralaması esasına göre yapılır. Belediyeler genellikle KPSS B Grubu Merkezi Memur alımlarına göre zabıta memuru istihdamı sağlarlar. Genel İdari Hizmetler (GİH) sınıfından istihdam edilen zabıtalar ilk işe alımlarında 10. Dereceden kadroya dahil olurlar. Zabıta memurunun maaşları personelin öğrenim düzeyine göre değişir. 

En düşük maaşı lise mezunu olan zabıta memuru alırken önlisans ve lisans mezunlarının maaşları arasında da fark vardır. Zabıta maaşları ayrıca personellerin hizmet yılı, hizmet süreci, öğrenim derecesinin yükselmesi gibi etmenlerle artar. Ayrıca evli ve çocuklu olan zabıta memurlarına aile yardımları da ödenir. Bu ek ödemelerde maaşların değişmesine neden olur. 

Tüm genel bilgilerin ardından 2021 yılında Ocak ile Temmuz ayları arasında geçerli olan güncel maaş rakamları şu şekilde; Aşağıda yer alan rakamlar ortalama fiyatlar olup belediyeden belediyeye farklılık göstermektedir. 

2021 yılı en düşük zabıta maaşı aylık: 4 bin 700 TL

2021 yılı ortalama zabıta maaşı aylık: 6 bin TL ile 6 bin 500 TL

2021 yılı en yüksek zabıta maaşı aylık: 8 bin TL.

NASIL ZABITA OLUNUR?

Zabıta memuru alımları 30 yaşını doldurmamış adaylardan yapılır. Adayların KPSS’den belediyenin talep ettiği puanı almış olmaları ve lise, önlisans veya lisans mezunu olmaları gerek. Zabıta memuru olacak erkek adayların 1.67, kadın adayların 1.60 boyunda olması gerek. Ayrıca bazı belediyeler ehliyet ve özel ek şartlarda talep ediyorlar. 

İlan edilen tüm genel ve özel şartları sağlayan adaylar belediyelerden yayımlanan ilanları takip ederek zabıta memuru olabilirler. Güncel zabıta memuru alım ilanları için Kamu İlanları (kırmızı yazının üzerine tıklayın) kategorimizi takip edebilirsiniz. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@