Bekçi Alımı Resmi Duyuru! 2020/1.Dönem Sınav Sonuçları Açılandı

Polis Akademisi Başkanlığı yayımladığı resmi duyuru ile 2020/1.Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Sınav Sonuçlarının açıklandığını bildirdi. Adaylar sınav sonuçlarına kurumun sorgulama ekranı üzerinden ulaşacaklar.

Bekçi Alımı Resmi Duyuru! 2020/1.Dönem Sınav Sonuçları Açılandı

Bekçi alımlarına dair resmi açıklama geldi. Polis Akademisi Başkanlığı resmi sitesi üzerinden 2020 yılında ilan edilen ve başvuruları alındıktan sonra sınav uygulanan bekçi alımlarına dair bilgilendirme açıklaması yayımladı. 

BEKÇİ ALIMI SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi web sitesinden yayımlanan basın açıklamasında, 2020/1.Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Sınav Sonuçlarının ilan edildiği bildirildi. 

Sınav sonuçlarına ilişkin basın açıklamasında Polis Akademisi "2020/1.Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı sonuçları açıklanmıştır. Adaylara sonuçlar, posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, resmi internet sitemiz üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir." bilgisini verdi. 

Adaylara Uyarı

Sınav sonucu başarılı olan adaylara bir de uyarıda bulunan Polis Akademisi Başkanlığı adayların bundan sonraki süreçte neler yapacaklarını açıkladı. 

Polis Akademisi Bekçi sınavından başarılı olan asıl adayların atama için gerekli olan belgelerle birlikte İl Emniyet Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektiğini bildirdi. Adayların başvurularını ilan tarihinden 15 gün içinde yapmaları gerekiyor. Adaylar başvuruları evraklarını İl Emniyet Müdürlüğünden temin edebilecekler. 

YEDEK ADAYLARIN DURUMU

Yedek adayların neler yapması gerektiğine ilişkin ise Polis Akademisi "Yedek olarak belirlenen adaylara ilişkin sonuçlar da resmi internet sitemizde açıklanacak, yedek olarak belirlenen adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Yedek olarak belirlenen adaylar planlama yapılması halinde planlandığı ildeki Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından sırası ile çağrılacaktır." açıklamasında bulundu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@