Ataması Yapılan Emniyet Personelleri için 2021 İlişik Kesme Takvimi

Emniyet Genel Müdürlüğü'nde görevli personeller için 2021 yılı ilişik kesme takvimi ilan edildi. EGM'den yayımlanan duyuru ve takvim detayları Kamu Gündemi'nde.

Ataması Yapılan Emniyet Personelleri için 2021 İlişik Kesme Takvimi

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından ilan edilen 08 Haziran tarihli 21 numaralı genelge kapsamında, 2021 yılı genel atama dönemi için ilişik kesme tarihleri, takvimi belli oldu. EGM'nin genelgesine göre izlenecek süreç detayları ve ilgili tarihler şu şekilde; 

ATAMASI YAPILAN PERSONELLERİN İLİŞİK KESME SÜRECİ

EGM bünyesinde başka bir gröev yerine ataması yapılan tüm personeller için 15 Haziran tarihinden itibaren 16 Tammuz tarihine kadar devam edecek. Bu süreç içerisinde personellerin görevlerini aksatmadan ilişkik kesme işlemleri tamamlanacak. 

Eşi Kamuda Çalışanlar

Evli olan ve eşi kamuda çalışan personellerin ilişik kesme süreci ise daha farklı işleyecek. 

Diğer taraftan Emniyet Genel Müdürlüğü, eşi öğretmen olan veya başka kurum ve kuruluşlarda görev yapan personelin, eşleri tarafından kendi kurumlarına eşinin görevi nedeniyle atanma talebinde bulunması kaydıyla atama yeri belli oluncaya kadar isteği dışında ilişiği kesilmeyecektir.

21 BİN 526 PERSONEL FARKLI GÖREV YERLERİNDE, GÖREVLERİNE BAŞLAYACAKLAR

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görevli personellerin atamalarına ilişkin verilerde netleşti. 

2021 Yılı Genel Atamaları çerçevesinde Başkomiser, Komiser, Komiser Yardımcısı, Kıdemli Başpolis Memuru, Başpolis Memuru ve Polis Memuru kadrolarında olan toplam 21 bin 526 personelin tayini yapıldı. Atama sonuçlarına göre bu personeller önümüzdeki dönemde yeni görev yerlerinde çalışmaya başlayacaklar. 

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@