Askeri sınav sorularını sızdıran FETÖ'cülere operasyon

KAHRAMANMARAŞ'ın Elbistan İlçesi'nde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda gözaltına alınan 51 kişiden 29'u adliyeye sevk edildi.

Memurlar 11.11.2016, 16:44
Askeri sınav sorularını sızdıran FETÖ'cülere operasyon
Ömer KOÇ (DHA) - KAHRAMANMARAŞ'ın Elbistan İlçesi'nde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda gözaltına alınan 51 kişiden 29'u adliyeye sevk edildi.

Şüphelilerin askeri sınav sorularını sızdırdıkları, verdikleri öğrencilere mülakatta camiyle ilgili soru sorulması halinde 'Garip bir yapı' diye cevap vermelerini istedikleri belirtildi.

Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında askeri sınav sorularını sızdıran kişilere yönelik Kahramanmaraş merkezli Ankara, Antalya, Adıyaman, Bingöl, Malatya, Konya, Şanlıurfa, Ordu, Iğdır, Mardin, Şırnak, Muğla, Kars, Kayseri, Kütahya, İstanbul ve Erzincan'da çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon yapıldı ve aralarında 51 kişi gözaltına alındı. Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanan şüphelilerin, askeri sınav sorularını sızdırdıkları öğrencilerin mülakata girdiklerinde sorulan sorularla ilgili telkinlerde bulundukları iddia edildi. Şüphelilerin, ayrıca soruları verdikleri adaylara 'Cami hakkında ne düşünüyorsunuz?' gibi dini sorulara 'Garip bir yapı' diye cevap vermelerini istedikleri de öne sürüldü. Emniyette sorguları tamamlanan şüphelilerden 29'u adliyeye sevk edildi.
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@