Askeri Personel Tayin Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Atama Tarihi Belli Oldu Mu?

Askeri personel tayin sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merakla bekleniyor. Kamuda çalışan çok sayıda askeri personel tayin sonuçlarının ne zaman açıklanacağını ve tayin sonrası işlemlerin ne zaman başlayacağını araştırıyor. İşte 2021 yılı askeri personel tayin sonuçlarına dair detaylar.

Askeri Personel Tayin Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Atama Tarihi Belli Oldu Mu?

Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıkları bünyesinde görev yapan personeller 2021 yılı tayin sonuçlarına dair gelişmeleri yakından takip ediyorlar. Pandemi sürecinin etkisiye gerçekleştirilmeye çalışılan tayinler ise on binlerce personeli ilgilendiriyor. Merak edilen soru ise tayinler ne zaman ilan edilecek? Son gelişmeler ve tayin işlemlerine ilişkin bazı bilgiler. 

EGM, TSK, JANDARMA, SAHİL GÜVENLİK PERSONELİ 2021 TAYİN SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığında görevli personellerin tayin beklentileri sürüyor. Kurumlardan yapılacak olan resmi açıklamaları internet üzerinden takip eden personeller, gelecek son dakika duyurusunu beklmeye başladılar.

Mayıs ayının son günleri itibairyle beklentiler daha da artmış durumda. Askeri kurumlar personel tayin ve atama işlemlerine dair süreci genellikle her yıl haziran ayı döneminde açıklıyorlar. 2021 yılı için herhangi bir açıklama gelmedi ancak beklentiler yine Haziran 2021 döneminde tayin sonuçlarının netlik kazanması. 

Polis Tayinleri

EGM bünyesinde görev yapan polis memurları ve başpolis memurları tayinler için tercihlerini Şubat ayında bildirdiler. Ana tercih ve tercih döküm aşamaları ise mart ayının başında tamamlandı. Tayinlere ilişkin bu sürecin tamamlanmasının ardından ise sonuçların ilan edilmesi bekleniyor. Polisler için ise genel atama dönemi mayıs ve haziran aylarında yapılıyor. Genel atama dışında mazaret atamaları ise şubat eylül dönemlerinde yapılıyor. 

Jandarma Tayinleri

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılacak olan ve 2021 yılı Genel Atamalarının açıklanmasının ardından, genellikle Haziran ayının en geç 15'ine kadar il bazında il içi tercih sistemi üzerinden personel tercih yapılmaktadır. Bu kapsamda personel tercihlerinin haziran ayının son döneminde ilan edilmesi ve sonuçların ilan edilmesitle birlikte ilişik kesme işlemlerinin başlaması bekleniyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@