Adalet Bakanlığı CTE 2021 İlanı: Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınav Duyurusu

Adalet Bakanlığı CTE 2021 yılı görevde yükselme ve unvan değişikliği sınav duyurusu yayımlandı. Bakanlık duyurusunda toplam 5 kadro için 835 kişilik kadro açıldığını bildirdi.

Adalet Bakanlığı CTE 2021 İlanı: Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınav Duyurusu

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde görevli personeller için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınav duyurusu geldi. Bakanlık CTE'nin resmi sitesinden yapmış olduğu yazılı açıklama ile sınava katılacak personeller için tüm detayları açıkladı. 

ADALET BAKANLIĞI CTE'DEN SINAV DUYURUSU

CTE tarafından yayımlanan duyurusu kapsamında, ceza infaz kurumlarında boş bulunan 5 kadro için sınav düzenleneceği ilan edildi. Bakanlık personellerin Kurum 2. Müdürü, İdare Memuru, İnfaz ve Koruma Başmemuru ve Sayman unvanları bulunan personellerin görevde yükselme sınavlarına katılabileceklerini ilan etti.

Unvan değişikliği sınavı kapsamında ise Öğretmen unvanlı kadrolara atama yapılacağı bildirildi. Söz konusu sınav 28.10.2005 tarih ve 25980 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği çerçevesinde düzenlenecek. 

İlan Edilen Açık Kadrolar

Görevde Yükselme Sınavı kadroları; Kurum 2. Müdürü kadrosu için açık kontenjan sayısı 75, İdare Memuru kadrosu için açık kontenjan sayısı 150, Sayman kadrosu için açık kontenjan sayısı 60, İnfaz ve Koruma Başmemuru kadrosu için açık kontenjan sayısı 300 olarak açıklandı.

Unvan değişikliği sınavı için ilan edilen açık kontenjan sayısı ise 250 olarak duyuruldu. 

BAŞVURU TARİHLERİ VE ADAY İŞLEMLERİ

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavlarına katılacak olan personeller başvurularını 1 Haziran ile 16 Haziran tarihleri arasında yapacaklar. Başvuruların ardından adaylar sınavlara 4 Eylül tarihinde katılacaklar. Sınav tek oturum olarak Ankara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından Ankara, Antalya, Denizli, Erzurum, İstanbul (Anadolu yakası) ve Kahramanmaraş illerinde yapılacak. Sınava başvurular http://semsinav.ankara.edu.tr/ adresinden yapılacak.

Yorumlar (2)
CAN 1 hafta önce
Memur öğretmenler yıllardır mağdur ediliyor. Adalet Bakanlığı Personeline öğretmenlik hakkı veriliyor. Ben MEB Personeliyim benim bakanlığım kendi içinde bile beni öğretmen yapıyor. Adalet Bakanlığının personelini koruduğu kadar bizim bakanımız bizi korumuyor.
Memur öğretmenler sınıflarına, öğrencilerine kavuşmalı verilen sözler yerine getirilmeli. 2012 Yılından beri yapılan haksızlıklara son verilmeli...
AFACAN 1 hafta önce
MEB Personeliyim ve memur öğretmenim. Artık asli görevim olan öğretmenliğimi yapmak, okuluma, sınıfıma ve öğrencilerime kavuşmak istiyorum. Ama önümdeki yönetmelik engellerini yıllardır aşamıyorum. Bu engeller Unvan değişikliği yoluyla Adalet Bakanlığı personelleri için kaldırıldı. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde görevli personeller için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınav duyurusu yaptı. Duyurusunda kurum içinde unvan değişikliği yoluyla öğretmen alacağını bildirdi. Ben MEB Personeli olduğum halde bizlere böyle bir hak verilmedi. MEB Personeli olarak en azından burada bir önceliğimiz olması gerekirken, Bunu Adalet Bakanlığı personeline sahip çıkarak yaptı. Bizim Bakanımızdan bir müjde bekliyoruz hala.. Bu mağduriyet ne zaman bitecek bilmek istiyoruz.
2012 Yılında bir yönetmelikle kurumlar arası geçişler kapatıldı. O günden beri öğretmenliğe geçişin açılmasını bekliyoruz ben ve benim gibi bir çok memur öğretmen. Yani yıllardır mağdur ediliyoruz. MEB Bakanımız yeni bakan olduğu sıralarda memur öğretmenleri değerlendireceklerini söylemişti. Hala bir gelişme yok ve bekliyoruz.
Ya Kurumlararası geçişler açılsın, ya da unvan değişikliğinde öğretmenliğe geçişler açılsın. Yorulduk artık beklemekten... Yazık bize...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@