Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Farklı Branşlarda 13 Bin Kamu Personeli Alımı Yapılacağını Duyurdu!

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, 13 Bin personel alımı yapılacağına dair uzun zamandır beklenen açıklamayı yaptı. Adalet Bakanlığı 13 Bin kamu personeli alımını hangi kadrolarda yapacak?

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Farklı Branşlarda 13 Bin Kamu Personeli Alımı Yapılacağını Duyurdu!

Adalet bakanı Abdülhamit Gül bugün sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak bakanlık bünyesinde 13.202 kamu personeli alımı için ilanların yayımlanmaya başlanacağını duyurdu.

KAMU PERSONELİ ALIMI MÜJDESİ GELDİ!

Adalet Bakanlığı 2021 personel alımı ile alakalı olarak bir son dakika gelişmesi yaşandı. Bakanlık bünyesinde 2021 yılı içerisinde alımı planlanan 13.202 personel için alım ilanlarının yayımlanmaya başlanacağı bizzat Bakan Abdülhamit Gül tarafından açıklandı.

BAKAN GÜL'DEN AÇIKLAMA!

Adalet Bakanlığı'nın çeşitli kadrolarında görevlendirilecek olan yeni personeller için Bakan Abdülhamit Gül, “Sevgili genç arkadaşlarım. Uzun bir süredir merakla beklediğiniz ve her fırsatta sorduğunuz personel alım ilanlarımız yayımlanmaya başlıyor. İnfaz koruma memuru, zabıt katibi, mübaşir, psikolog gibi çok farklı kadrolarda toplam 13.302 adet personel alımı yapıyoruz. Adalet teşkilatımızı sizlerle güçlendirerek vatandaşlarımızın adalet hizmetlerini etkin bir şekilde almalarını destekleyeceğiz. Şimdiden her birinize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

ADALET BAKANLIĞI'NDAN HANGİ KADROLARDA KAÇ PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

Adalet Bakanı Abdülhamti Gül'ün bu açıklamasının ardından oluşan en büyük merak ise hangi kadrolarda kaç kişilik alım yapılacağı oldu. Edinilen bilgilere göre 13.302 kişilik kadronun hemen hemen yarısını infaz koruma memurları oluşturacak. Ayrıca 1500 de sürekli işçi alımı yapıalcak. Diğer tahsis edilen kadrolar ise tüm branşlara dağıtılacak. 23 ayrı branşta alım yapılacağı bildirildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@