4/D'li Taşeron İşçilere Bayrama İkramiye Müjdesi! Çalışma Bakanı Açıkladı

Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 4/D'li personellerin, taşeron işçilerin tediye ikramiyesi ödemelerine ilişkin müjdeyi verdi. Bakan Selçuk tediye ikramiyelerinin Ramazan Bayramından önce Mayıs ayında ödeneceğini duyurdu.

4/D'li Taşeron İşçilere Bayrama İkramiye Müjdesi! Çalışma Bakanı Açıkladı

Türkiye geneli yüz binlerce taşeron işçinin merakla beklediği tediye ikramiyesi ödemelerine ilişkin resmi açıklama geldi. Kamu kurumlarında çalışan 4/D'li personellerin ikinci taksit ödemesini alacakları tediye ikramiyelerinin ödeme tarihlerine ilişkin Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bilgi verdi. 

TEDİYE İKRAMİYELERİ HESAPLARA BAYRAMDAN ÖNCE YATACAK?

Tediye ikramiyesi ödemelerinde ikinci taksit için tarih merak ediliyordu. Türkiye genelinde kamu kurumlarında 4/D statüsünde çalışan yüz binlerce taşeron işçi ödemelerin bayramdan önce mi yoksa bayramdan sonra mı yapılacağını merak ediyordu. Ocak Şubat döneminde ödenen ilk taksitin ardından Mayıs Haziran döneminde yapılacak ikinci taksiti bekleyen işçiler için ise müjdeli haber Çalışma Bakanı Selçuk'tan geldi. 

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk taşeron işçilerin tediye ödemelerine ilişkin kararı açıkladı. Bakan Selçuk yapmış olduğu açıklamasında tediye ikramiyesi ödemelerinin bayramdan önce hesaplarda olacağını bildirdi. Tediye ikramiyesi için tam tarihi de açıklayan Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ödemelerin 11 Mayıs tarihinde işçilerin hesabına yatırılacağını açıkladı. Bu karar ile binlerce taşeron işçi bayram öncesinde ikramiyelerini alacaklar. 

TEDİYE İKRAMİYESİ NEDİR NE KADAR ÖDENİR?

Tediye ikramiyesi ödemeleri taşeron işçilere sağlanan haktır. Çalışan işçilerin brüt maaşları üzerinden ödenen tediye ikramiyelerinde hesaplama 52 gün üzerinden yapılır. Taşeron işçilerin 52 günlük çalışma ücretleri bir yıl içinde yılın belirli dönemlerinde tediye ikramiyesi olarak ödenir. Brüt maaş üzerinden yapılan ödemelerden gelir vergisi kesintisi yapılır. Kesintilerin ardından ise yıl içerisinde 4 taksit olarak hesaplara yatar. 

NE ZAMAN ÖDENİR?

Tediye ikramiyelerinin ödeme dönemleri yılın dörde bölünmeisyle belirlenir. Yıl başında, yıl sonunda, yaz öncesi ve güz öncesi dönemde ödenir. Bakanlık ilk taksit ödemelerini Ocak - Şubat döneminde, ikinci taksit ödemelerini Mayıs - Haziran döneminde, üçüncü taksit ödemelerini Ağustos döneminde ve son taksiti ise Aralık döneminde öder. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@