40 Ek Atama Talep Eden Öğretmenler Ulus Meydanında Buluştu

Öğretmenler 2021 yılı içinde ek atama yapılması için Ankara'nın Ulus meydanında bir araya geldiler. Seslerini duyurmak isteyen öğretmenler MEB'den ek öğretmen alımları yapmasını talep ediyorlar.

40 Ek Atama Talep Eden Öğretmenler Ulus Meydanında Buluştu

2021 yılında yapılan öğretmen atamalarının yanında yeni atama olması adına yurdun dört bir yanından çok sayıda öğretmen Ankara'nın Ulus meydanında bir araya geldi. Öğretmenler ek taleplerini aynı zamanda sosyal medya üzerinden de dile getiriyorlar. 

ÖĞRETMEN ATAMALARI İÇİN ULUS'TA TOPLANDILAR

Öğretmenler bir süredir MEB'den ek atama olması için sosyal medya üzerinden çalışma yürütüyorlardı. Seslerini daha iyi duyurmak isteyen öğretmenler taleplerini Ankara'da duyurmak için toplandılar. Çok sayıda şehirden Ankara'ya gelen öğretmenler Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan atama istediler. 

Twitter üzerinden de etkinlik başlatan öğretmenler " #Ek40BinUlustaHakArıyor " etiketiyle paylaşım yapıyorlar. 

Kısa sürede 300 binden fazla paylaşım yapılan ek talebi için etkinlik devam ediyor. Öğretmenler 2020 yılı sona ermeden 40 bin ek öğretmen ataması yapılması gerektiğini dile getiriyorlar. Öğretmenlerin paylaşımlarından bazılarını sizlerle paylaşıyoruz. 

Twitter'dan Paylaşılan Talepler

"Amacımız en az 16 yıllik egitimimiz ve en az 2 yıldır beklediğimiz ve fazlasıyla hak ettiğimiz atamayı almak. Müjde almaya değil hakkımız olan ek 40 bin atamayı almaya geldik."

"Mağduriyetler mağduriyetleri doğuruyor. 2020 KPSS puanıyla yapılmış olan 20 bin atama çok yetersiz. Ne ihtiyacı karşılayacak nitelikte ne de bizi teselli edecek bir sayı.Bu yüzden 2020 KPSS puanıyla ek 40 bin atama için Ankara'dayız"

"Son yılların en kalabalık Ankara çıkartması ve belki de bu zamana kadar ki en iyi organizasyon. Allah'ım sen bu mücadelenin sonunu muzaffer kıl" 

"40 bin ek öğretmen ataması talebi için ülkenin dört bir yanından gelen öğretmenlerimiz Ulus meydanını dolduruyor. Emeği geçen herkese teşekkürler. Bu haklı talebi görmezden gelmeyin"

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@