27. POMEM Fiziki Yeterlilik Sınav Tarihi! Polis Akademisi Sınav Giriş Belgesi Sorgulama

Polis Akademisi Başkanlığı resmi sitesinden 27. Dönem POMEM fiziki yeterlilik sınavı giriş yerlerini açıkladı. Sınava katılacak adaylara uyarıların yer aldığı sonuç açıklama duyurusunda, adayların nasıl bir süreç izleyecekleri açıklandı.

27. POMEM Fiziki Yeterlilik Sınav Tarihi! Polis Akademisi Sınav Giriş Belgesi Sorgulama

27. Dönem POMEM kapsamında adayların merakla bekledikleri yeni aşama duyurusu geldi. 

Polis Akademisi Başkanlığı resmi sitesinden bir duyuru yayımlayarak POMEM adaylarının fiziki yeterlilik sınavlarına ilişkin sürecin başlayacağını bildirdi. Bu kapsamda adaylar için sınav giriş yerlerine dair belgeler yayımlandı. 

POMEM SINAV GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI

POMEM adayları için yayımlanan basın açıklamasında adaylar için fiziki yeterlilik sınav merkezlerinin ilan edildiği bildirildi. Adaylar Polis Akademisi Başkanlığı'nın sitesinden sorgulama yaparak sınava nereden girebileceklerini öğrenecekler. Sınav girişlerinde gerekli olan sınav giriş belgesi de yine Polis Akademisi Başkanlığı'nın web sitesi üzerinden alınacak. 

Kurum adayların sınav giriş belgelerine dair açıklamasında,"27. Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında, aday değerlendirme ve seçme sınavı Fiziki Yeterlilik aşamasına katılacak olan adaylar Sınav Merkezlerini, T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen sınav tarihi ve Sınav Merkezinde adaylara Fiziki Yeterlilik Sınavı yapılacaktır." bilgisi yer aldı. 

Adaylara Uyarı

27. Dönem POMEM fiziki yeterlilik sınavına girecek adaylar için bir de uyarı yapıldı. Adayların ev adreslerine yada diğer iletişim yolları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyeceğini vurgulayan Polis Akademisi Başkanlığı internetten yayımlanan duyurunun sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğinde olduğunu söyledi. 

Sınav Giriş Yeri Sorgulama

Adaylar sınav giriş yerlerini e-Devlet kanalı üzerinden sorgulayabilir ve sınav giriş belgelerini alabilirler. Sorgulama yapmak için TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@