27. Dönem POMEM Sınav Yerleri Açıklandı Mı? Ön Sağlık Kontrolü Ne Zaman Başlayacak?

Türkiye'de 27. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) alımlarına yönelik heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Polis olmak için 8-21 Aralık 2020 tarihleri arasında ön başvuru yapan adaylar POMEM alımları için ön sağlık kontrolü sürecini bekliyorlar. POMEM ön sağlık kontrolü ne zaman başlayacak?

27. Dönem POMEM Sınav Yerleri Açıklandı Mı? Ön Sağlık Kontrolü Ne Zaman Başlayacak?

Türkiye'de polis olmak isteyen vatandaşlar pandemi nedeniyle uzunca bir süre beklemek zorunda kalmışlardı. Polis Meslek Eğititim Merkezi (POMEM) alımları için 2020'nin Aralık ayında güzel haber duyurulmuştu. Şimdi ise polis alımlarına yönelik sürecin ilerleyişi bekleniyor.

2021 POMEM alımları için adaylar 8 Aralık 2020 ile 21 Aralık 2021 tarihleri arasında ön başvurularını yapmışlardı. Şimdi ise POMEM sınav giriş yerleri ve POMEM sınav giriş belgesi hakkında büyük bir merak yaşanıyor. Ancak ondan önce ön sağlık kontrolü aşamasının tamamlanması gerekecek.

POMEM ÖN SAĞLIK KONTROLÜ NE ZAMAN YAPILACAK?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre polis olmak isteyen ve ön başvurularını tamamlayan adaylar 27. dönem POMEM sınavları için ön sağlık kontrolünden geçmeleri gerekecek. POMEM ön ssağlık kontrolü 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacak. Adaylar önce ön sağlık komisyonu tarafından ön sağlık kontrolünden geçirilecekler.Ön sağlık kontrolü sırasında Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği esasları uygulanacak. Bu yönetmelik çerçevesinde adaylara “Polis Meslek Eğitim merkezi Öğrenci Adayı Olur” veya “Polis Meslek Eğitim merkezi Öğrenci Adayı Olamaz” şeklinde rapor verilecek. Eğer ön sağlık komisyonu bir aday için öğrenci adayı olamaz kararı verirse o adayın sınav aşamasına geçmelerine müsaade edilmeyecek.

POMEM FİZİKİ YETERLİLİK SINAVI NEDİR, NASIL YAPILIR?

Ön Sağlık Kontorolü Komisyonu tarafından haklarında POMEM öğrenci adayı olabileceklerine dair karar verilen adaylar sonraki aşamada fiziki yeterlilik sınavına girerler. Adaylar Fiziki Yeterlilik Sınav Komisyonu gözetiminde bu sınavın aşamalarını gerçekleştirirler. Komisyonun amacı adayın fiziki durumunu bizzat görerek karar verirler. Fiziki yererlilik sınavında adayın beden kabiliyetleri ve fiziki yapısı değerlendirilir. Uygulamalı olan bu sınavda başarılı olmak için yüz tam puan üzerinden en az 60 puan alınması gerekir. Fiziki yeterlilik sınavını başarı ile geçenler mülakat sınavına alınırlar. Ancak fiziki yeterlilik sınavında yeterli performansı gösteremeyenlerin polis olma hayalleri sona erer.

POMEM SINAV YERLERİ VE SINAV GİRİŞ BELGESİ AÇIKLANDI MI?

POMEM sınav yerleri ve sınav giriş belgesi hakkında gözler Polis Akademisi Başkanlığı'na çevrildi. Polis Akademisi Başkanlığı şu ana kadar bu konuda bir bilgilendirmede bulunmadı. POMEM sınav yerleri ile sınav giriş belgelerinin ön sağlık kontrolü aşamasının ardından günler içerisinde açıklanması bekleniyor.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@