27. Dönem POMEM Sınav Giriş Yerleri Ve Tarihleri Açıklandı! Sorgulama Nasıl Yapılır, Nasıl Öğrenilir?

27. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) giriş sınavlarına katılacak adayların merakla bekledikleri sınav giriş yerleri ve tarihleri açıklandı. Adaylar ön sağlık kontrolü aşamasını geçtikten sonra sınav giriş yerlerine belirtilen tarihte giderek fiziki yeterlilik sınavına girecekler.

27. Dönem POMEM Sınav Giriş Yerleri Ve Tarihleri Açıklandı! Sorgulama Nasıl Yapılır, Nasıl Öğrenilir?

Polis olmak isteyen adayların Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) sınav giriş yerleri ve tarihleri açıklandı. Ön başvurularını yapan adaylar 27. dönem POMEM öğrencisi olmak için geçecekleri süreçler resmen başladı.

Polis adayları 27. Dönem POMEM öğrencisi olabilmek için ön başvuru işlemlerini Aralık 2020'de tamamlamışlardı. Bu kapsamda Polis Akademisi Başkanlığı 1200'ü kadın, 6800'ü erken olmak üzere öğrenci alımı yapılacağını ilan etmişti.

POMEM SINAV GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI

Polis Akademisi Başkanlığı, ön başvuru işlemlerini gerçekleştiren adayların POMEM fiziki yeterlilik sınavı için sınav merkezlerinin ve sınav tarihlerinin belli olduğunu açıkladı. Yapılan açıklamada, “27. dönem POMEM giriş sınavı kapsamında aday değerlendirme ve seçme sınavı ön sağlık kontrolüne katılacak olan adaylar sınav merkezlerini Polis Akademisi Başkanlığı'nın internet sitesi üzerinden TC kimlik numaraları ve e-devlet şifreleri ile sorgulayabilecekler.İlan edilen sınav tarihi ve merkezinde adaylar aynı zamanda ön sağlık kontrolünden geçeceklerdir. Adaylara posta yolu veya bir başka yolla ayrıca sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir.” denildi.

ÖN SAĞLIK KONTROLÜ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

27. dönem POMEM öğrencisi olup polis meslek eğitimi almak için ön başvuru yapan adayların fiziki yeterlilik sınavı öncesi geçecekleri ön sağlık kontrolü sürecinin 15 Şubat 2021 tarihinden itibaren başlayacağı bildirildi.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@