27. Dönem POMEM Alımları Ön Sağlık Kontrolleri Resmen Başladı!

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bir açıklama yapılarak 27. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) öğrenci alımına yönelik süreç hakkında bilgilendirmede bulunuldu. POMEM alımları için ön sağlık kontrolü aşamasının başladığı resmen ilan edildi.

27. Dönem POMEM Alımları Ön Sağlık Kontrolleri Resmen Başladı!

Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) öğrenci alımına yönelik yeni bir açıklama yapıldı. 8 Bin yeni polisin eğitimlerine başlanılması için devam eden sürecin aşamalarına dair Polis Akademisi Başkanlığı'ndan yeni bir açıklama yapıldı.

200 BİN KİŞİ BAŞVURDU!

Polis Akademisi Başkanlığı'nın açıklamasına göre 2021 POMEM alımları için ilk sürecin resmen başladığı bildirildi. Aralık 2020'de ilana çıkan ve başvuruları alınmaya başlanan 27. Dönem POMEM alımlarında 8 Bin kişinin polis olarak POMEM'e alınarak eğitime tabi tutulacağı duyurulmuştu. POMEM 27. Dönem için yaklaşık 200 Bin başvuru yapıldığı resmen ilan edildi.

SINAV GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI!

Polis Akademisi Başkanlığı ise bugün bir açıklama yaparak POMEM alımlarına yönelik nasıl işleyeceğine dair bilgilendirmede bulundu. 27. Dönem POMEM Giriş Sınavı için adayların değerlendirme ve seçme sınavı ön sağlık kontrolüne katılmaları gerektiği bildirildi. Ön sağlık kontrollerini yaptıracak adayların bu kontrolleri nerede yaptıracaklarını ve akabinde fiziki yeterlilik sınavına nerede girecekleri Polis Akademisi Başkanlığı'nın internet sitesi üzerinden sorgulanabilecek.

İlan edilen tarihte belirtilen sınav yerine gidecek olan adaylar burada ön sağlık kontrollerini yaptıracaklar. Polis olmaya elverişlidir raporu alacak olan adaylar fiziki yeterlilik sınavına alınacaklar. Bu şekilde POMEM Giriş Sınavı için bir aşama daha tamamlanmış olacak.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 2021 27. Dönem POMEM alımları için adaylara herhangi bir sınav giriş belgesi gönderilmeyecek. Adayları sınavlarının ve ön sağlık kontrollerin yapılacağı merkezleri öğrenerek belirlenen tarihte orada olmak zorundalar.

ÖN SAĞLIK KONTROLLERİ BUGÜN BAŞLADI!

Öte yandan bugün 15 Şubar 2021 Pazartesi itibari ile POMEM alımları için ön sağlık kontrolleri resmen başladı. Adaylar bugünden itibaren POMEM alımlarına yönelik ilk somut adımı atacaklar.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@