21 Nisan 2021 Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları! Resmi Gazete Mükerrer Sayısında Yayımlandı

21 Nisan 2021 tarihli Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları yer aldı. Oluşturulan iki yeni bakanlık dışında, bazı kurumlara üst düzey atamalar yapıldı. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan o atamalar.

21 Nisan 2021 Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları! Resmi Gazete Mükerrer Sayısında Yayımlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen atamalar Resmi Gazete'nin Mükerrer Sayısında yayımlandı. 

21 Nisan 2021 Tarihli ve 31461 Sayılı Resmi Gazete 1. Mükerrer sayısında yer alan yeni atamalar "Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2021/193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205)" kararı ile bildirildi. 

İKİ YENİ BAKAN VE DİĞER ATAMALAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan ilk atama Ticaret Bakanlığı makamına oldu. Bu görevde bulunan Ruhsar Pekcan görevden alınıp Mehmet Muş atandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan mükerrer sayıda yer alan diğer atamaları ile oluşturulan diğer iki bakanlığı da bakan ataması yaptı. Eski Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevinde bulunan Zehra Zümrüt Selçuk görevden alındı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı görevine Derya Yanık getirildi. Oluşturulan diğer bakanlık olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına ise Vedat Bilgin atandı. 

Resmi Gazete'de Yer Alan Bakanlık Atama Karar Metni

Cumhurbaşkanlığından: Karar: 2021/193 Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN'ın görevine son verilmiş ve bu suretle boşalan Ticaret Bakanlığına Mehmet MUŞ, yeni kurulan bakanlıklardan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Derya YANIK, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına Vedat BİLGİN Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 104 üncü ve 106 ncı maddeleri gereğince atanmıştır.

Diğer Atamalar 

21 Nisan tarihli diğer atamalarda ise 6 yeni rektör ile 2 yeni il müdürü ataması yapıldı. 

Bartın Üniversitesi Rektörlüğüne Prof Dr. Orhan UZUN, Bayburt Üniversitesi Rektörlüğüne Prof Dr. Mutlu TÜRKMEN, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörlüğüne Prof Dr. Harun ÇİFTÇİ, Iğdır Üniversitesi Rektörlüğüne Prof Dr. Mehmet Hakkı ALMA, İbn Haldun Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Atilla ARKAN, İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörlüğüne, Prof. Dr. Bedriye TUNÇSİPER atandı. 

Yükseköğretim Kurulu Üyeliğine Prof, Dr. Nihat HATİPOĞLU yeniden seçildi. Nükleer Düzenleme Kurulu Üyeliğine Suat ÜNAL atandı. Nükleer Enerji ve Uluslararası Projeler Genel Müdürlüğüne Afşin Burak BOSTANCI atandı. 

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@